mikä lemmikki haluaisit olla jos olis pakko?
perustele vastauksesi.
mä voisin olla pikku pikku hiiri. mahtuisimpa pienistäkin paikoista ja voisin säikytellä joitan ihmisiä.
perustele vastauksesi.
mä voisin olla pikku pikku hiiri. mahtuisimpa pienistäkin paikoista ja voisin säikytellä joitan ihmisiä.
Vastaukset 13
Vanhimmat
,,,
Jos pitäis valita niin mä oisin kissa, siks koska sais vaa nukkua ja verrytellä ja käydä huimissä seikkailuisssa
Olisin kai kissa=) Nukkuisin vaan päivät ja söisin välillä. "Nya"
Mä olisin SUSI. En kyllä tiedä miksi, mutta jotenkin ne on niin nopeita ja "ovelia", minun mielestäni.
;) :D
Kissa olisin päivät nukkua yöt seikkailemassa ja syödä vaan.. Tottakai valitsisin itselleni sitten hyvän kodin. :D
kissa ku ne on niin notkeita ja ne on niin seikkaalioita!!! varsinkin kulmakollien lauman prosessori
Mä olisin SUSI.. En oikee tidä miks, mut musta ne on jotenkin kiehtovia :)
1: Karhu.
syy; Minä olen karhumainen ihminen.
2: Kotka
haluaisin lentää.
3: Pantteri
Haluaisin raadella hengiltä.
Minä olisin susi, koska kun olen luonnossa seurannut ja nähnyt niitä niin se on kiehtonut minua niin paljon. Ne ovat mahtavia olentoja, mutta se ei ole kivaa kun ne tappavat minun porojani.
Olisin FASAANI. Hieno ja rohkea lintu. Sellaista tuli seurattua omalla kotipihalla vuoden verran kunnes kettu tai muu tuonelan lähetti sen vei.
Joku villieläin. Susi, karhu, tai joku muu saman tyyppinen. Olisi ihanaa asua jossain keskellä metsää, kaukana ihmisistä!
Haluisin olla lintu! Jotta voisin lentää ja katsoa maata korkealta!
Susi.
Ne on kauniita ja älykkäitä eläimiä. Kiehtovat mua todella paljon.
Sellanen oisin,
jos voisin.