olen kehytysvammanen poika,jostain syystä olen alkanut pissaamaan housuun yöllä ja paivällä.Ei ole ennen käynyt.vai Johtuuko mun kehytysvammasta vai mistä.
Tarviset kipeesti apua mitä olisi tehtävissä,kun ei viitti pestä housuja kokoajan.
Tarviset kipeesti apua mitä olisi tehtävissä,kun ei viitti pestä housuja kokoajan.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei sitä täällä kukaan osaa sanoa ja voi olla, että tarvitset esim. antibioottia johonkin tulehdukseen.
Voihan se johtua sairaudestasikin, mutta lääkkeitä saattaa olla siihenkin.
Minulla on kanssa kauhea vaiva: melkein joka yö tulee isot pissat sänkyyn, kun en herää, ennen kuin aamulla vasta. Jos joku lukisi, joka tietäisi, miten tän voisi saada loppumaan. Arvatkaa, mikä harmi. Mulla oli muuten tosi raskas lapsuus, joten se voi johtua siitä. mulla on aina ollut tämä.
moi mulla on kans sama ongelma öisin olen 25w m oletko itse minkä ikäinen?mailaa mulle osoitteeseen [email protected] niin jutellaan lisää.
Olen siis 36v. ja ollut yö sekä osittain myös päiväkastelija yli 20v.Luulen että suurin syy siihen on sokeritautini.On 3 pistoshoito.Mutta myös adhd:ni,koska en ole oiken oppinut koskaan säätelemään rakkoni toimintaa.Öisi on käytettävä paksumpia vaippoja kun virtsaa erittyy runsaammin ja päivisin pärjää ohkosemmilla vaipoilla.Joudun hankkimaan vaipat itse.
Pistä nukkumaan mennessä vaippa niin minäkin teen eikä tarvitse pestä joka aamu lakanoita riittää kuin heittää läpi märän vaipan roskikseen
Laita vaipat olen 22 v mies mulla on tälläkin hetkellä vaippa mää tarvitsen vaipat öisin sekä julkisilla paikoilla mää käytän attends pull-ons super vaippoja