Jätteenmäki

Eiköhän se Jätteenmäen luottamuspula johtunut valehtelusta ja hänen omasta epärehellisyydestä.
4374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kepulaiset panivat vai Jätösmäen aukomaan suutaa vaalien alla. Olihan se helvetin noloa kun omahyväisten kepulaisten naispääministerille kävi niinkuin kävi.
Ainoana historiaan jäävänä nimenä Jätösmäki jäi siten, että tietokilpailuissa kysymys, Kuka oli ensimmäinen naispääministeri Suomessa ja kenen pääministerikausi on ollut maailman lyhin... hihi hihi.. se oli tämän, tämän, Anneli Jätösmäen..hi hi hihii!

Äänestä
  • Jäätteenmäki oli uhri, mutta sitähän TEIDÄN kaltaisenne eivät voi ymmärtää.
    Se kun vaatisi jo ihan itsenäistä ajattelua.

    Äänestä

  • ovat ilonne. kirjoitti:

    Jäätteenmäki oli uhri, mutta sitähän TEIDÄN kaltaisenne eivät voi ymmärtää.
    Se kun vaatisi jo ihan itsenäistä ajattelua.

    Jäätteenmäki oli todella uhri valtapuolueihin koteloituneen kansallissosialismin kourissa ne ohjailee näitä pässejä ja posetiivareita mielensä mukaan papukaijojen toistaessa ja hekottaessa ymmärtämättä yhtään mitää.

    Äänestä

Näin se meni. Jäätteenmäki itse aiheutti
oman eronsa ja valheiden paljastuttua ei
häntä voinut auttaa enää keskustakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rehellinen Veke kirjoitti:

Eiköhän se Jätteenmäen luottamuspula johtunut valehtelusta ja hänen omasta epärehellisyydestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu