9.1.2007/ runkosarja
klo 18.30 SaPKo - Sport
Ajosääntö on SaPKon taktiikka. Se menee niin että potkitaan hokkareilla kova vauhti ja luistellaan täysillä päin Sporan kukkakepiltä muistuttavaa jääkiekkoilijaa.
Kun vaaslainen törppö lentää kaaressa viisi metriä ja istut seuraavat 5 minuuttia väkivaltaisuudesta jäähypenkillä voit vaikka putsata kynnenalusesi Kohomailasta löytyvillä puutikuilla. Samoja tikkuja löytyy myös vaihtoehtoisesti Sport-pelaajan päästä mikäli ehdit ennen jäähyllemenoasi löylyttää yhtä ja haukkua äitiään vanhaksi luuskaksi.
Savonlinnalaisten kannattaa ottaa peliin omat istuinsuojat pehmikkeeksi. Vaasan veri vapisee niin paljon että hallissa saattaa esiintyä lievää tärinää varsinkin alakatsomossa.
Spåraa odottaa löylytys
10
647
Vastaukset
- VaasanMaila
Olet sitten päässyt taas avohoitoon.
SaPkOn taktikka on ainakin mestiskaudella ollut lätty ristikulmaan. Se taas menee niin että potkitaan hokkareilla kova vauhti ja luistellaan täysillä keskiviivalle ja yritetään saada kiekko ristikulmaan. Joskus siinä onnistutaan.Sportin taktiikka on vetää pitkä päätyyn ja kaikki Håkanit luistelee ranteilla perään ja täysillä päin laitaa. Tässä he onnistuvat aina.
- VOIHAN V
USKALTAVATKO muka käpykylän asukit sieltä kaukaa Jumalan selän takaa saapua ihmisten ilmoille seuraamaan sitä, kuinka luistelutaidottomat ja aivottomat itseään kiekkoilijoiksi kutsuvat Sapko tumpulat luistellaan jään rakoon Sportin toimesta.
PS. Käypäs kakara pihan perällä tyhjentämässä välillä pääsi siitä keltaisesta nesteestä. - Rulle pilaa palstat ja tunn...
Rullepoju täällä taas heh heh! Poju pääsi taas koneelle kun koulu alkoi, niinkuin arvelimmekin. Poika se on! Oikea teiniräkänokka. Valitettavasti saamme kuulla hänen pellejuttujaan edelleen. Miksei hän vastaa koskaan illalla tai edes iltapäivisin? Koska koulupäivä on loppu hah hah..........!
- Jukurifani
Eipä ole SavoRulesin keskustelu taso muuttunut,samaa lapsellista linjaa mutta jos se on hänestä erinomaista jääkiekko viihdettä niin olkoon,loppujen lopuksi ihan sääliksi käy Sapkoa jos kannattajatkin ovat tätä luokkaa.Ei pidä tietenkään yleistää voihan SavoRules olla vielä kesken kasvuinen nulikka tai sitten yksinkertaisesti vain hivenen tyhjäkäynnillä.
Menehän sinä pussamaan sarvet päässä marskin patsasta, mitä täällä itket?
Et osaa edes SaPKon kirjoitusasua oikein näppäillä. Tuosta virheestä voisit jo syödä näppäimistösi tai vaihtoehtoisesti polttaa Jukuripaitasi.- Tietenkin tottakai... : )
SavoRULES kirjoitti:
Menehän sinä pussamaan sarvet päässä marskin patsasta, mitä täällä itket?
Et osaa edes SaPKon kirjoitusasua oikein näppäillä. Tuosta virheestä voisit jo syödä näppäimistösi tai vaihtoehtoisesti polttaa Jukuripaitasi.Jes jes! Jatka samaan malliin...hah hah hah!
- yläkertaa
SavoRULES kirjoitti:
Menehän sinä pussamaan sarvet päässä marskin patsasta, mitä täällä itket?
Et osaa edes SaPKon kirjoitusasua oikein näppäillä. Tuosta virheestä voisit jo syödä näppäimistösi tai vaihtoehtoisesti polttaa Jukuripaitasi.Katohan vaan, kun savon pienipäinen pilttipurkki itkee taas pastalla ja saa tainnuttavasti räkänokkaansa juoksevia laakeja ja rystysten jämiä kärsänsä sisään metrisistä tuuletusaukoistaan niin paljon, että räkäkirnun sisällä velloo tutut puolimetriset aallot!!
Sapkolla ja Savonrulesilla on niin huonosti asiat, että heidät molemmat voisi myydä vessapaperiksi yleisökäymälään ja pyyhityttää hilseisellä kestopäällä koko kauppalan rakkovikaiset löysävatsat mummot savorulesin pieniin harjaksiin ja laittaa kuivamaan välillä jäähalin ylemmälle orrelle odotamaan seuraavaa kovaa tappia!!
- kuulema
löylytys myös taloudellisellä puolella
- spåda
mitäs se peli päättyikään ...1-7..ja sapkon ainut tuli kun sport oli jo melkein lopettanut pelaamisen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1484455Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1842944Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis132691Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi872687Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1262337Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu521942Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos321868En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131785Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat91400Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain361023