Olen keväällä 2007 valmistuva lähihoitaja,ensihoitoon erikoistunut sellainen. Olisi päättötyön aika ja aiheena "synnytys sairaalan ulkopuolella". Jos olet kokenut synnytyksen kotona tai matkalla sairaalaan,tai ylipäätään jossain muualla kuin sairaalassa, olisi mahtavaa saada haatatella teitä. Mitään henkilötietoja ei tietenkään tule julki.Koska aihe on harvinainen varsinkin suomessa, olisi kiva saada edes yksi asian kokeneen haastattelu. Jos kiinnostaa vastailla muutamaan kultaakin kalliinpaan kysymykseen niin ota ystävällisesti yhteyttä sähköpostini kautta, KIITOS! asia hoidettaisiin tod.näk. puhelimitse,kirjeitse,tai ihan miten vaan vastaajalle sopii.
SYNNYTYS SAIRAALAN ULKOPUOLELLA!!
Lähes Lähihoitaja
31098
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mistäs sähköpostiosoite?!
siskoni olisi siis halukas kertomaan tarinansa, hän synnytti kotona ennenaikaisesti vauvansa. Hän odottelee nyt s-posti osoitettasi ja kirjottelee sulle sit kun sen saa :)
..sisko joka olen sen kokenut. laita sähköpostiosoite niin voin mielelläni kertoa tarinani, itsekin tein vuosi sitten päättötyötä lähihoitajaopiskelijana:)