Tällainen kyssäri tuli mieleen näin kesän juoksukelejä odotellessa. Miltä näyttää trikoohousut tai sortsit naisen päällä tuolla kaupungin vilskeessä? Mietin, onko liian uskaliasta laittaa kaiken paljastavia tiukkoja vaatteita, katseleeko miehet jne? Pari vuotta juoksua harrastaneena tuntuis olevan kroppa suht timmissa kunnossa noihin tamineisiin. Miten on miehet, varautuako jo viheltelyyn? ;)
heippa miehet!
14
1069
Vastaukset
- yhyyhy
ei yhtään johdatteleva story? Ei miehet varmaan sinua katso, kääntää pään ihan toiseen suuntaan :)
- hakee huomioo
etkö sä ala jo väsyä ittes kehumiseen,olis varmaan mielenkiintoista kattella kun sä tammikuun vesisateilla juokset pitkin katuja itteäs esitellen,alkaa jo kuvottaa toi sun jatkuva huomion hakusi,ÄLÄ JAKSA ENÄÄÄÄ.
Ensi kesänä tulet palstalle parkumaan, miksi kaikki aivan vääränlaiset miehet kuolaavat, viheltelevät ja huutelevat perääsi. Miksei ollenkaan ne komeat herrasmiehet, joista sinä olisit kiinnostunut? No tietenkin siksi, etteivät herrasmiehet sorru moiseen moukkamaisuuteen.
- CC.
Mikset voi mennä juoksemaan jonnekin urheilupuistoon pururadalle tai jonnekin? Vai onko ideana oikein juostakin siellä kaupungilla kireissä tamineissa että miehet käy kuolaamaan?
- urheiluhullut
Urheiluasusteet (trikoot, shortsit, uimapuvut yms.) voivat olla kuinka paljastavia tahansa, mutta jostain syystä tuollainen urheiluvaatteisiin kuuluva ihonmyötäisyys tai paljastavuus ei ole koskaan seksikästä. Lähinnä niistä tulee mieleen hikinen urheilija ja siihen kuuluva ammattimainen varustus.
Naisen seksikkyys on sensuellisuutta, ei paljasta pintaa ja kovia otteita.- takkukakku
mun mielestä pukeudut miten lystäät, kuolaavat tai eivät
- puolestasi
Olepa hiljaa. karkotat sen vielä. Kyllä meille muille huohottava, hikinen nainen paljastavissa tai ihonmyötäisissä releissä aina kelpaa.
- Paikka sen mukaan
Kyllähän naisen urheilullinen kroppa tiukassa asusteessa
aina pään kääntää, vaikka ei nainen mikään prinsessa olisikaan.
Sitä ei tekstistäsi selvinnyt, että onko se miesten kuolaus
toivottavaa vai epätoivottua? Jos se miesten tuijotus häiritsee,
niin kannattaa mennä juoksentelemaan johonkin pururadalle
tms., eikä kirmata pitkin kaupunkia. Urheilupaikoissa
saa juoksennella ja treenailla suhteellisen rauhassa,
kun siellä on muillakin vastaavaa asustetta. - Taasnäitä
Verenpysäyttäjät on kadulla ihan jees, paitsi jos olet tyttöystäväni niin se on j*lauta ei.
- föööklök
Jotenkin tulee kuva, että jos miehet katsovat, on se sinusta huono asia ja jos he eivät katso, on sekin sinusta huono asia. Jäljelle jää siis vain se vaihtoehto, että osa katsoo ja osa ei. Kuolaavat idiootit katsovat varmasti, kun taas sivistyneemmät ehkä eivät.
- sivivivi
Kyllä ne sivistyneemmätkin katsovat, mutta tekevät sen huomaamatta,
eivätkä tuijota kuolaten. - föööklök
sivivivi kirjoitti:
Kyllä ne sivistyneemmätkin katsovat, mutta tekevät sen huomaamatta,
eivätkä tuijota kuolaten."Kyllä ne sivistyneemmätkin katsovat, mutta tekevät sen huomaamatta,"
Et voi huomata heidän katsovan huomaamatta, sillä huomaamatta hatsomista ei voi huomata. Jos et huomaa heidän katsovan, voi se johtua siitäkin etteivät he katso.
Vihelteleekö vielä tällä vuosituhannella joku naisille kadulla? Tulee mieleen joku 60-luvun tukkijätkä.
- Taisin nähdä
Se 60-luvun tukkijätkä alkoholisoitui jäätyään työttömäksi uittojen loputtua ja nyt viheltelee puuttuvan hampaansa välistä. Hän ei ymmärrä, miksi ei saa naisia, vaikka onkin renttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol4811765Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3781517Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641348Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H161325- 100915
- 51879
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19876Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?65746Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15741Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka7732