Vestia perii polttoainekulut laskussaan myös erikseen, että Martinmäki oli se halvin jäteyhtiö.
Vestian polttoainekulut
laskut
10797
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Katsonpa tuota Vestia laskua:
4 tyhjennyskertaa, sekajäte 240 litraa à 5,75 euroa, yht, 23,00 euroa.
Siinä kaikki, ei edes laskutuslisiä!
Mitähän ne poijjaat taas höpäjää bensalaskuista?????
3 tyhjennyskertaa a/5,72 yht.17,16 euroa ja ei laskutuslisää.Siis näemme tästä että Martinmäki on halvempi.
polttavansa ja kompostoivansa jätteensä.Tyhjäs polonen maksaa
lähtien ympäristöinsinööri Heikkilän luvalla.
Meillä yrittäjillä,joilla syntyy vähä enempi tuota jätettä mitä yksityisillä,on tullu seurattua laskuja hyvin tarkkaan mitä Martinmäki on lähettäny,niin Martinmäki laski kyllä hintoja alemmas sitte vasta kun tarjouskilpailu oli pidetty ja tämä koko sotku oli kiihkeimmilään noin vuosi sitten.Eli sitte kun vestian hinnat oli tiedossa.Mitä ei osallistunu tarjouskilpailuun!
hintojaan ELOKUUSSA 2005 ja sen osoittaa sen vuoden viimeinen tyhjennys,joka tapahtui 13.10.2005.
Nytpä tiedän kenen puoleen käännyn huomenna. Kai tämä sama oikeus on kaikilla, jotka asiansa hoitavat kierrättämällä ja kompostoimalla?
sitte oot siirtyny siihen kompostointi & kierrätykseen? Sulla tuntuu aina olevan joku Martinmäen lasku josta tarkistaa.
Paskantonkijoita on ruettu sanomaan yrittäjiksi.
Tukien varassa räpiköiviä jyväjemmareita ei voi kutsua sillä nimellä, jos teiltä lakkautettas tuet, olisitte heti sossun luukulla.
"meillä yrittäjillä" hah, hah, haaaaaaaaaaaaaaaaa
ei voi kirjoituksestasi sanoa muuta kuin todella lapsellinen ja ala-arvoinen. Tuista sen verran, että saat kiittää tukia siitä, että saat kotimaista ruokaa kohtuuhintaan. Viljelijähän voi viljellä ilman tukiakin, mutta hinta olisi meille kuluttajille paljon nykyistä suurempi. Sitten kannattaa muistella millaisia kaikenlaisia työllistämistukia yms. kaikki yritykset saavat. Viljelijän työ on nykyään toimitusjohtajan työtä. EU:n vaatimukset byrokratioineen vaativat monenlaista osaamista ja yritysjohtajan taitoa.. Hyvää jatkoa kaikille viljelijöille!
t. Ei-viljelijä