Diesel vai bensa Ibiza?

Nykyhinnoilla kumpikahan olisi järkevämpi ostos, bensa vai diesel, ei tule kuin 15000 km vuodessa, ja tuntuu, että dieselinkin hinta on noussut, ja päälle dieselverot, ei kai se bensakonekaan niin isoruokainen ole? kertokaa viisaammat näkemyksenne.
3608
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...tehdä viisainta ratkaisua. Siis sellaista niinkuin minä. Uus Cordoba Sdi 14900,- Nyt ne on LOPPU. Että mietipä sitä.

Äänestä

Uusimassa TM:ssä. Aika nopea peli!

Äänestä

Järkevämpi on diesel. Kokemusta v-79 eri vehkeillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hk kirjoitti:

Nykyhinnoilla kumpikahan olisi järkevämpi ostos, bensa vai diesel, ei tule kuin 15000 km vuodessa, ja tuntuu, että dieselinkin hinta on noussut, ja päälle dieselverot, ei kai se bensakonekaan niin isoruokainen ole? kertokaa viisaammat näkemyksenne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu