Olemme lähdössä perhematkalle Teneriffan saarelle. Mitä eläintarhoja/huvipuistoja löytyy?
Teneriffa
5
3117
Vastaukset
- Mirkkuli30
No saarihan on suorastaan tunnettu Loro Parque eläintarhasta, joka sijaitsee Puerto de la Cruzissa. Tuonne kannattaa varata koko päivä, jos haluaa nähdä kaiken mahdollisen ;)
Huvipuistoista en osaa sanoa.- huvipuistoa ei
taida saarella olla.Egologue park etelä osassa saarta on myös kiva korokotiileineen ja kotkineen.Siellä eläimet luonnonoloissa , kuten korkeasaaressa.Vesipuisto Aguapark myös etelä osassa
on varmaan lasten kannalta mukava uintipaikka.Saaren pohjoispuolen osassa ei sitten muuta olekkaan kun katsottavaa , mutta varsinaisia huvittelu/huvipuistoja en tiedä siellä olevan kuin vuodenvaihteen aikoihin.
- Pasi Puro
Terve.
Saaren eteläosasta löytyy ehkäpä perheen poikia kiinnostava ulkorata mikroautoille.
Suomenkieliset matkailu sivustot Teneriffasta:
http://personal.inet.fi/surf/tenerife/main.html- vm-46
puerto de la grutzissa ihana loro park jossa vaikka mitä eläimiä ja opetettuja papukaijoja ja delfiininäytöksiä ym.Kannatta käydä ja varata aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467545
- 334163
- 573675
- 503170
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562456- 542378
- 402319
- 442302
- 162266