Nyt kun vaalit ovat lähellä

Haluaisin kysyä, että ovatko keskustalaiset vain ja ainoastaan maanviljelijöiden asialla vai ajaako keskusta myös palkansaajan etua?
5115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Emme osaa ajaa.

Äänestä

myös palkansaajan etua, mutta jos maanviljelijän ja palkansaajan edut sattuvat olemaan ristiriidassa niin maanviljelijä voittaa.

Äänestä

muuta kun ajella sinulle yh äiti. sen jälkeen ne vie sun rahat jonkun ökytilallisen kukkaroon

Äänestä

asiaa aja, korkeintaan suurviljelijöiden ja kartanonherrojen.

Äänestä

Kepu ajaa ökyisäntien etua. Palkansaajat ovat vain maksajan roolissa. Kepu haluaa ajaa myös työttömien etua, koska ökyjen ja aluepolitiikan tukemiseksi tarvitaan lisää maksajia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuorotyöläinen ja yh-äiti kirjoitti:

Haluaisin kysyä, että ovatko keskustalaiset vain ja ainoastaan maanviljelijöiden asialla vai ajaako keskusta myös palkansaajan etua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu