tampere-helsinki väli?hakivat mollin sivuilla työntekijää.maksaavatko oikein ja onko vapaat ok?ei kiinnostais jos joutuu vanhoilla paskoilla ajamaan.
millainen on
pikavuoro
10782
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
usko että vanhoilla paskoilla joutuisit ajamaan. Ne Express-bussin autot on aika Cool, eli siistejä pelejä. Täytyyhän niiden pitää huolta imagostaan ja vanhat romut Koiviston auto-tyyliin ei sopisi hyvään imagoon.
Koiviston autollakin sattumoisin
on express-busseja.
Kyljessä lukee Lauttakylän auto ja keulassa Kabus.
Express-bussit ovat linja-autoyhtiöille suunnattu standardijärjestelmä, eikä mikään bussifirma.
se ole bussifirma. Korsisaarikin ajaa Expressbusseja. Mä nyt vaan tarkoitin että toi firmojen "yhteenliittymä" yleensä käyttää parempaa kalustoo kuin esim. Koiviston auto vaikka jossain Porvoon liikenne oyssä tai vaikka Lahden suunnalla tai savon sydämessä jossa kalusto saattaa olla jopa 80-luvulta peräisin.
myö täällä savossa ajellaan jopa 70 luvun busseilla, kuopionliikenteellä nimittäin
Tuskinpa,ette ainaskaan expressbussin linjoja.
Tuo kyseinen linja on nimittäin sellaanen.
Mitä huonoa muuten niissä on?
Niissä ainoissa toimintavarmoissa autoissa.=)
Eipähän ole liikaa sähköosia eikä elektroniikkaa,automatiikasta puhumattakaan.
Kun vaihteen saat survaastua päällensä siellä on ja pysyy.
tuolla välillä ei varmaan hirveästi matkustajia liiku kun junalla pääsee nopeampaa. eli saisi rauhassa ajella ilman noita maanvaivoja.
Autot hyviä.
Matkustajia kohtuu paljon.
Rahtia paljon.
Moottoritie käy monille ylivoimaseks.(eivät pysy hereillä)
Vapaat perseestä.
Maksetaan "hyvin".
Lähtöjä ympäri vuorokauden.
Stressin ja univaivojen takia paikkoja vapautuu
jatkuvasti.
Mieti sitä...
uusiutuvat kohtuu nopeasti. Ajetaan vuoroja miltei ympäri vuorokauden. Ajosarjat ovat aika raskaita, on aikaista aamuvuoroa, myöhäisiä ilta/yö vuoroja. Kolme firmaa ajaa vuoroja, kaksi niistä Vaasasta/Seinäjoelta asti.
vai onko autoissa rahastajat,2-tiellä näkyy olevan auto emännät?
Jos tarkoitat SL:n vuoroja irtisanoivat juuri puolet autoemännistä!!
Tietysti kuljettaja rahastaa. Monessako pikavuorossa on Emäntä?Koko suomessa on enään vain n.50 autoemäntää.Työ voimaa olisi kyllä mutta kun ei palkata.Mitenhän käy aikataulujen?
Asiakkaista kiinni vaatikaa emäntiä !!