Paavo täräytti Annelia turpiin

http://www.hs.fi/teksti/uutiset/tuoreet/artikkeli/Lipponen En missään tapauksessa halunnut pääministeriksi/1135224089430

Paavo täräytti asian Annelille.

Uskokaa jo keskustalaiset siellä Pohjanmaallakin, että Annelin ainoa virhe oli uskoa Hokkasen yllytyksiin ja hinguta pääministeriksi.
12545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Pantiin taas Annelin naama peruslukemille ja molemmat silmät umpeen. Taisi tässä tulla muillekin kepulaisille ja Itälälle mustat silmät.

Äänestä

mitään, mikä tulee muualta. E-Pohjanmaan kepulaiset ovat lukinneet aivonsa Annelin syyttömyyteen. Eivätkä he näinollen kykene näkemään Annelin tekoja, sellaisina kuin ne todellisuudessa olivat.
Eli täysin harkitsemattomina ja vallanhaluisina, presidentin seläntakana vehkeilyinä. Sekä kiinni jäätyään, lapsellisten hätävalheiden suoltamisina eduskunnalle.

Äänestä
  • Miksi Kepulaisille on niin kovaa myöntää rakkaan Prinsessa Annelin virheitä. Tuolla toisalla kerroin "Kolmen koplasta" jotka ylläpitävät myyttiä Annelin virheettömyydestä. Ihminenjoka lukee "Vain" Ilkkaa ja Keskisuomalaista, on niin puhtaasti "Aivopesty," kuin ihminen olla voi.

    Kun joskus käyn Eteläpohjanmaalla, luen tietenkin paikallista Ilkkaa, heti siitä huomaa lehden linjan, kuinka Anneliamme sorretaan jopa omienkin toimesta.
    Kun vertasin Annelia Beruckooniin,( tuliko sonnimies oikein) niin tämä hera on ottanut Italiassa vallan käsiinsä epäpoliittisin keinoin, joutuu nyt maassaan monen tuomioistuimen tuomittavaksi, joten vertaus Anneliin oli täysin oikein.

    Äänestä

  • Uusi-Ukki kirjoitti:

    Miksi Kepulaisille on niin kovaa myöntää rakkaan Prinsessa Annelin virheitä. Tuolla toisalla kerroin "Kolmen koplasta" jotka ylläpitävät myyttiä Annelin virheettömyydestä. Ihminenjoka lukee "Vain" Ilkkaa ja Keskisuomalaista, on niin puhtaasti "Aivopesty," kuin ihminen olla voi.

    Kun joskus käyn Eteläpohjanmaalla, luen tietenkin paikallista Ilkkaa, heti siitä huomaa lehden linjan, kuinka Anneliamme sorretaan jopa omienkin toimesta.
    Kun vertasin Annelia Beruckooniin,( tuliko sonnimies oikein) niin tämä hera on ottanut Italiassa vallan käsiinsä epäpoliittisin keinoin, joutuu nyt maassaan monen tuomioistuimen tuomittavaksi, joten vertaus Anneliin oli täysin oikein.

    tämä. Kun ihminen seisoo saman lantapatterin päällä -isän näyttämässä kohdassa- koko elämänsä , katsoen maailmaa, samasta oksanreijästä kuin isäkin, lukien ja uskoen vain oman porukan lehden totuutta, kuten isäkin.
    Niin ei ole mitään myönnettävää, kun ei Anneli ole "lehden mukaan" mitään virhettä tehnytkään.
    Eikä siitä oksanreijästäkään muuta näy.

    Äänestä

...ja sen hyvin ymmärtää. Sen sijaan millään ei voi ymmärtää tuon mimmin käytöstä. Eikö hän todellakaan ole vieläkään tajunnut toimineensa vehkeilyissään väärin, ja eikö hän tajua, että typerää valhetta ei voida korjata vielä typerämmällä valheella?

Onneksi kepussakin oli tarpeeksi viisaampia ihmisiä, jotka pelastivat maamme katastrofilta, johon ilman muuta olisimme joutuneet, jos noilla arvoilla ja eväillä varustettu ihminen olisi saanut jatkaa pääministerinä.

Mainitsemasi Hokkasen yllytyksiin uskominen ja hinkuaminen pääministeriksi oli kyllä Annelin perusvirhe, mutta ei suinkaan ainoa. Sikäli se oli kohtalokas virhe, että noin hän pääsi nopeasti näyttämään täydellisen sopimattomuutensa tehtävään.

Äänestä
  • Taitaa olla sinullakin vaikeuksia ymmärtää lukemaasi. Onko peräti lukihäiriö?


    Sinä varmasti luit eilen esim Ville Itälän lausunnot.


    Vai saitko Siamissa niin pahan taudin, että skoitti viimeisenkin ällin?

    Äänestä

koska on jäänyt itse monta kertaa valheesta kiinni. Lipposen valheissa olisikin aikamoinen laskeminen. Siinä on mm. Elintarvikevirastoa, johonka lupaukseen luotti mm. Helsingin kaupungin johto...moneen kertaan tilanteen mukaan vaihtunut Nato-kanta - haukkui Niinistöä natottajaksi presidentinvaalien alla ja nyt haukkuu niitä, jotka eivät lausu oikeita sanoja natoliturgiassa. Lipponen on itkettänyt myös monia oman puolueen naisia.

Ei pitäisi leimata toista kun ei ole puhtaat jauhot omassa pussissa.

Äänestä
  • Jos Lipponen oli jatkanut Suomen pääministerinä niin, Elintarvikevirasto olisi takuuvarmasti Suomessa. Berluckoni käytti hyväksi Suomen tilannetta, jossa pääministeriksi vaihtui sählääjä, kielitaidoton ja heikko neuvottelija Jäätteenmäki. Asia ei parantunut pääministerin vaihtuessa tuntemattomaan Vanhaseen, joka on myötäillyt kaikkea mitä EU:n puolelta sanellaan. Italia runnoi Elintarvikeviraston omalla puheenjohtajakaudellaan omaan maahansa. Jos Suomi olisi käynyt tässä asiassa viivytystaistelua omalle puheenjohtajuuskaudelleen asia olisi toisin.

    Äänestä

SDP mielisen Helsingin Sanomien pienimuotoinen artikkeli ei sano koko totuutta!

Lipponen on taktisesti nuin sanonut, koska on jo silloin tiennyt, että he aikovat epäeettisesti Annelin virasta suistaa.

Päivänselvää, ei tässä mustia silmiä tarvita.

Äänestä
  • Lipposen puheisiin ei oikein uskomista ole ollut ennenkään. Ihan symppis demariksi, mutta tuuli heiluttelee huulia pahemman kerran aina välillä.

    Vieläkin naurattaa lupaus elinkeinovirastosta, jonka hän muka oli saanut suomalaisten puolesta sovittua. Ei oo, ei tuu, eikä ole koskaan luvattukaan. En usko, että asiasta on kauheasti edes neuvoteltukaan.

    Poliitikkojen puheet on poliitikkojen puheita. Ei ehkä valheita, mutta muunneltua totuutta.

    Äänestä

  • höpöpöpp kirjoitti:

    Lipposen puheisiin ei oikein uskomista ole ollut ennenkään. Ihan symppis demariksi, mutta tuuli heiluttelee huulia pahemman kerran aina välillä.

    Vieläkin naurattaa lupaus elinkeinovirastosta, jonka hän muka oli saanut suomalaisten puolesta sovittua. Ei oo, ei tuu, eikä ole koskaan luvattukaan. En usko, että asiasta on kauheasti edes neuvoteltukaan.

    Poliitikkojen puheet on poliitikkojen puheita. Ei ehkä valheita, mutta muunneltua totuutta.

    Lipin juonittelut stemplataan "salaisiksi" ja se joka paljastaa juonittelut ja pelastaa kansakunnan Irakin turmiollisesta sotakoalitiosta on muka "rikollinen" .Sensijaan lipi kuuluisi valtakunnanoikeuteen kun omavaltaisesti julisti Itävallan poikottiin. Syynä se kun sossua ei mielyttänyt Itävallan politiikka. Salaiseksi julistaminen on oiva keino vapautua kaikesta syyllisyydestä ja saada totuuden puhuja syylliseksi.

    Äänestä

...kieltäytyikö Lipponen pääministeriydestä vasta sen jälkeen, kun kokoomus kieltäytyi osallistumasta Heinäluoman salajuoneen, jossa SDP olisi päässyt ajamaan kepun oppositioon yhtymällä välikysymykseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Akseli.Koskela kirjoitti:

http://www.hs.fi/teksti/uutiset/tuoreet/artikkeli/Lipponen En missään tapauksessa halunnut pääministeriksi/1135224089430

Paavo täräytti asian Annelille.

Uskokaa jo keskustalaiset siellä Pohjanmaallakin, että Annelin ainoa virhe oli uskoa Hokkasen yllytyksiin ja hinguta pääministeriksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu