Niin kertokaahan kokemuksianne...
Gallup! Mistä olette saanut paskinta palvelua?
eräästä keskon liikkeestä
3310209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Basaarista =)
Nykyään pysyn kaukana.
No kyllä se on ja pysyy tämä motsikka aina ykkösenä..
Aivan samaa mieltä! Asun ko paikasta 100m päässä, mutta kuitenkin, jos joutuu prätkään jotain mennä ostamaan niin suosiolla suuntaan ratakadulle. Jos sen liikkeen edustamia pyöriä tekee mieli ostaa, niin lähin paikka taitaa olla imatralla, missä edes kauppoja voi yrittää hieroa.
markantalo..
nii.
taksikuskit, varsinkin miehet, eivät ahteriaan nosta,ovea saa kiskoa itse auki mennen tullen. Onko kursseilla käytöstapaneuvontaa ollenkaan?
Pohjolan-Liikenteen Express busseista. Ärempää ja jurottavampaa porukkaa saa etsiä, ei vastata edes kiitokseen tai ylipäätänsä oikein mihinkään. Kai se johtuu sittä olen opiskelija ja tuon niin ankeasti rahaa. Savonlinjan Express busseissa saa tähtitieteellisen lukeman verran parempaa palvelua, ehkä siellä on älytty panostaa vähän kuskeihinkin.
Imatra-Lappeenrannan välistä bussia ajaa usein eräs todella yrmeä mies. Kerrankin ärjyi eräälle vanhemmalle naisihmiselle että "yrittäkää seuraavalla kerralla päättää missä haluatte jäädä pois" kun tää mummo ei huomannut ajoissa painaa nappia, oli ilmiselvästi epätietoinen reitistä ja pysäkistä. Teki todella pahaa kun tämä matkustaja pyyteli vielä kovasti anteeksi.
yritys. Silloin homman pitää toimia.
mutta eipä myyjiä kiinnostanut 500 euroa niin jätinpä ostamatta!
Ei Jyskissä mitään 500€ sänkyä ole. Sie olet menny sinne Pieremä bedsin puolelle vahingossa
Tai siis sieltähän ei saa palvelua ollenkaan...
Siun pitää laittaa päähäs vaa karvahattu,pukea pääles ruskea nahkatakki ja puhua Suomea vähän huonommin, niin jo alkaa palvelua tulemaan=)
Siun pitää laittaa päähäs vaa karvahattu,pukea pääles ruskea nahkatakki ja puhua Suomea vähän huonommin, niin jo alkaa palvelua tulemaan=)
On ollut hyvää palvelua mutta myös todella huonoa.
Koskimieheltä saa asiantuntevaa palvelua,myyjät mukavia,palvelu alttiita,,(ketään ei tarvii mielistellä,ei edes myyjien),helkutti,,mie oon ostanu monet ostokset kys.liikkeestä,,reilua Etelä-Karjalan meinikiä !!
Kyseisessä liikkeessä muutama vuosi takaperin asioin pari kertaa. Palvelu oli molemmilla kerroilla niin ala-arvoista että enää en kýseiseen liikkeeseen astu. Myyjät todella ylimielisiä ja palvelua joutuu pyytämään, vaikka olisi ainut asiakas liikkeessä.
ja palvelua saa vaan pärstäkertoimella. Äijät kuolaa hyvännäköisten naisten perään ja supisee keskenään...
löytyy K-ryssästä(rauta),jos olet suomalainen ,et ole palvelun arvoinen, kuvaa kaupan asennetta.
Lappeenrannan K:ltä ainakin aika heikkoa esitystä. Tulevaisuudessa kierrän kaukaa ja suosittelen lämpimästi muillekin.
Totaalisen turha paikka ja turhat "myyjät"...
K-rauta kuuluu kyllä top-10. Yksittäisiä surkeita myyjiä/asiakaspalvelijoita löytyy lähes jokaisesta liikkeestä. Ihmiset ei osaa hakeutua oikeille aloille töihin.
Yleisesti ottaen palvelu on ala-arvoista joka paikassa. Hyvää palvelua olen saanut mm.Mai-Artista, Starkilta(varauksella) ja Kullervonkadun R-Kioskilta.
Onko joku saanut palvelua K-Raudasta? Sehän on jo varsinainen ihme. En voi raudan palvelua arvostella koska en sitä ole koskaan saanut. Kerran näin siellä myyjän mutta sekin ehti juosta jonnekin noutopihalle karkuun.
Gigglinistä saa kyllä ehdottomasti Lappeenrannan huonointa palvelua.
Onhan tuossa vinhaperä, että kikkelissäkin palvelu on epäystävällistä ja hidasta. Mutta kyllä Diva vetää ihan täydet pohjalukemat kaikessa. Henkilökunta on ylimielistä ja laskutaidotonta.
Kyl miulle hyvin kohteliaasti yks kiva kassaneiti ilmoitti Giglinissä, et mie oon aika kovassa kännissä, mut se olikin kyl Prisman kassaneiti=)
paskinta palvelua oon saanu prisman elisa shopitista, en kyllä mene sinne enää.
Hra nro 47 mannisenpoikia. Palvelu yhtä jäykkää ku ulkonäkökin. Mies jos mieheksi nyt voi sanoa, on täysi idiootti!
Kärjessä K-Rauta(ykkösenä), Tekniset-Laatusähkö ja Gigantti. Myös Askossa ei tahdo löytyä myyntihalukasta myyjää.
koko lappeenrannassa on DIVASSA!!!!!!
Keskustan patonkipaikka FOODIssa sain elämäni huonointa palvelua! Joku tilaamani täyte loppui ja se oli tietysti mun vika ja myyjä suuttui ja alkoi huutaa minulle, asiakkaalle!
ehdottomasti lpr:n surkeinta kertakäyttökamaa myyvästä sotkasta!!!kaksi 3:n istuttavaa sohvaa ostettiin ja jo alkoi puolessa vuodessa niitit sinkoilemaan !!! Ei saatu korjausta eikä vaihtoa,eikä siis muuta kuin paskaa palvelua syyttämällä että ollaan ite revitty niitä sohvia.Joo ihan varmaan roikun itte niissä hajottamistarkoituksessa.Suosittelen että ÄLKÄÄ KÖSKAAN OSTAKO SIELTÄ!!!
Askosta ostettiin sänky, joka muutaman kuukauden kuluttua hajosi nussiessa. "Hammastikkupuustako" ne nykyään tekee huonekaluja? Mikään ei ole niin kuin ennen.