Tuolla alempana on tulevalle senaattori Ari Kähärälle muutamia kysymyksiä joihin odottelen vastauksia. Onko niin kiire kravattisolmun tekoharjoittelussa tulevaa parlamenttipaikkaa silmälläpitäen ettei aikaa vastauksille liiemmin liikene?
Yksi kysymys koskee hänen vävypoikaansa? Kysymys on minulle tärkeä, koska näillä minuuteilla tuolla TYKS:n synnytysosastolla parkaisee jälleen uusi Mäenpääläinen. Pojalleni jo toinen suomalainen perillinen, kuten kunnon laivaston "kapitulantille" kuuluukin!
Yksi kysymys koskee hänen vävypoikaansa? Kysymys on minulle tärkeä, koska näillä minuuteilla tuolla TYKS:n synnytysosastolla parkaisee jälleen uusi Mäenpääläinen. Pojalleni jo toinen suomalainen perillinen, kuten kunnon laivaston "kapitulantille" kuuluukin!
Vastaukset 39
Vanhimmat
En tiedä, missäpäin Suomea Zekki Jyndien suku majailee.
Jaa, siis vaalivauva. Onnittelut.
Taisipas olla niin, että eräs Helsinkiläinen ehdokaskin sai viimeksi vaavin.Siis 2003.
Eipäs kaveri kerennyt edes vaalityötänsä tekemään.Siis äänimääristä päättelen,heh,heh,hee...
Mutta mitäpäs niitä kunnallisvaalien aikoihin vaaveja edes tekemäänkään.
eikö niin.
nyt olis kiirus alkaa lisääntymään tai muuten meidät hukka perii... :(
Kähärä esitti pari kysymystä sinulle Mäenpää ketjussaan "Panikoiko Mäenpää?". Ehkäpä KÄDE antaa vastauksen vastauksesta.
olivat epäasiallisia. Muutoinkaan en näillä koneilla aina roiku. Ainoastaan silloin tällöin käyn Teitä "persuja" hieman hiillostamassa - kokeneempana poliitikkona!
Miksi käyt täällä perussuomalaisia hiillostamassa ja onko se hauskaa?
, kun se tulee näin kokeneen poliitikon toimesta kuin olen.
Siksi valistan perussuomalaisia, että siellä saattaa vielä olla "pikku riikkinen" toivonkipinää tulla järkiin - ensisijaisesti Soinin suhteen!
vai onko sinusta tässä jotain epäasiallista?
Panikoiko Mäenpää?
Kirjoittanut: AriKähärä 30.12.2006 klo 23.32
Onko Mäenpää joutunut jo paniikinomaiseen tilaan kun hänen aloituksensa ja trollinsa jäävät vähäiselle huomiolle, eikä niitä kommentoi kun hän itse tai pari turkkulaista lakeijaa. nyt pitää jo anella että käykää nyt joku edes lukemassa ja kommentoimassa.
Mahtaa se ottaa luonnolle tuo Don Quiotena oleminen, sillä kun sillat on poltettu takana ja edessä, niin ei ole enään mahdollisuuksia peräytyä eikä edetä. Huutaa huutaa, mutta kukaan ei kuuntele!
tässä itse kysymys:
>Kysymys Olaville. Kerro vilpitön ja aito syy tuohon jatkuvaan tyhjään taisteluun, joka ei sinulle kuitenkaan mitää voittoa tuo. <
Olavi Olavi mikä tuossa kysymyksessä sen totuudellisuuden lisäksi on epäasiallista?
jätän omaan arvoonsa. Senkin vuoksi, että olen Ari Kähärää valovuosia korkeammalla politiikan saralla, en aina alenmnu hänelle vastaamaan!
Olavi Mäenpää sai taas nenilleen. Väitti että asiattomia kysellään, mutta totuus oliki ihan toinen. Sinun valovuotesi taitaa rajoittua turun lähiökapakoihin. Kysymyshän oli asiallinen, mutta sinun vastauksesi ei. Miksi?
Selvästi Ari Kähärähän se siinä itse nimimerkin takaa kirjoittelee. Pääsisi joskus kurkistamaan yhdenkin perussuomalaisen pääkopan sisälle. Saattaisi olla merkillinen näky.
Kapakoista sen verran ettei ole pariin kuukauteen tullut käytyä.
Käyppäs huviksesi vaikkapa Marjan vepparilla.
Vertaas porukoita Bösin käviöihin.
Nämä slummipoliitikot ovat ihan samaa tasoa kuin Kärsämäessäkin.Suurin osa tekee politiikkaansa pubeissa ja luulevat saavansa kovia kannatuslukuja.
Käden ja Kps:n galluptuloksetkin ovat suoraan verrannollisia tarjottujen tuoppien määrään.
Se, ettei listoille saada yhtään todellista ehdoksata johtuu vain Soinin ja Halmeen akselin katkeamisesta vaalikaudella.
Persujen todellinen kannatuskin on pudonnut prosenttien osiin.Ainakin täällä Hesassa.
Mutta sehän onkin vanha totuus, niin makaa kuin petaa.
P.s. Tiesirtkös muutoin , että toinen ulkomaalaisomisteinen bussiyhtiö, mikä liikennöi pääkaupunkiseudulla on ollut pitkään suoritustilassa.
Kohtahan vapautuukin paljolti romubussien kuljettajia...
enää päästää edes kapakoihin sisälle. Sääliksi oikein käypi.
turun mestari enempi turkulaisia kommentaattoreita, sillä tuntui tietävän tuon Mäenpään harrastuspiirin. henkilökohtaisesti minulle on yhdentekevää tuollaisen Mäenpään jorinat, sillä niillä kun ei ole mitään vaikutusta mihinkään. Nuo valovuodetkin tuntuu jatkuvasti vaan himmenevän, ja vastausta ei kuulu. Olavi parka , vaikka kuinka koitat niin toista viulua soitat.
Sanoi autonkuljettaja Ari Kähärä-42 ääntä.
Häntäpään valvoja,jolla on näissä vaaleissa mahdollisuus viiteenkymmenen ääneen jos kaikki vävypojan serkut ehtivät saada Suomen kansalaisuuden.Pitäisi löytää nuori suomalainen vaimo heille, niin aukeaisi taivas Suomessa.
Kansalaisuutta kun ei saa enää näinä päivinä sillä perusteella et olis suomalainen vaimo/mies.. Siihen vaaditaan vähän muutaki jo. Eikä onneks oleskelulupiakaa heppoisesti ku lumeliittoja ollu nii paljo.
tiedot on viime vuosisadalta. Eipä totisesti tuo kansalaisuus nuin vaan heltiäkkään, sillä suomesa on ollu jo kauan tiukennetut säädökset.
Mutta sehän tuo asioiden oikeellisuus kiinnosta nuita hemmoja , kunhan saapi olla äänesä.
Saanko kysyä teiltä Mäenpää miksi koette puolisoni teille noin kovin tärkeänä, ja miksi ette kysy asiasta suoraan minulta vaan julkisesti keskustelupalstan kautta isältäni? Sähköpostiosoitteenikin löytyy hyvin helposti joten ei luulisi että tällaisilla palstoilla tarvitsee peräänkuuluttaa asiaa.
Alemmalle kirjoittajalle tiedoksi, kotipaikkani (perheeni kotipaikka siis) on Helsinki.
Onnea Olavi Mäenpäälle pojan pojasta/tyttärestä. Lapsenlapset varmasti tuovat sisältöä elämään.
En vieläkään tiedä Kähärän tyttären nimeä? En sitä minkä maalainen on hänen puolisonsa, tai onko hänellä sellaista ollenkaan?
Alkuperäisessä kysymyksessäni kysyin suoraan vastausta Ari Kähärältä huhuihin joita liikkuu.
Jos tosiaan olette Kähärän tytär, niin kirjoittakaan näistä asioista omalla nimellänne, muutoin en kirjoituksia usko varmuudella todeksi.
Kiitokset nimimerkille onnitteluista! Pojan poika sai juuri 10 min. sitten siskon!
MKZJ on lyhenne Marika Kähärä-Zekki Jyndistä, joka on nimeni joka on useaan otteeseen tullut esiin tälläkin palstalla. Uskon että olette aktiivinen lukija joten ihmettelen että olette voineet välttää sen jotenkin. Sukunimen etuosasta on helppo päätellä sukulaissuhde Ari Kähärään (varsinkin kun useassa viestissä on pystytty yhdistämään), loppuosa tulee avioliiton kautta joka solmittiin 2005 jonka takia 2004 kunnallisvaaleissa sitä ei vielä ollut. Koko nimi on liian pitkä käytettäväksi nimimerkkinä. Olen itse parin internetfoorumin ylläpitäjä joten tiedän etteivät ne ole käytännöllisiä eikä niitä katsota kovin suopeasti.
En tiedä onko minulla velvollisuutta vastata kysymykseen puolisoni kotimaasta, uskoakseni se on yksityisasia eikä hän ole millään tapaa julkinen henkilö.
Laitoin nimen julkiseksi profiilista (osoite luotu v. 2003 joten luonnollisesti ei loppuosaa nimessä), Helsingin piirin sivuilta luottamusmies-kohdassa näkyy myös uudemmassa versiossaan
http://www.perussuomalaiset.net/Kaupunginhallinto/Luottamusmiehet.htm
Tämä nyt vastaisuuden varalle väärinkäsitysten välttämiseksi.
Sinä olet aika kiero muija.Helsingin piirin johtohenkilönä olet ollut tekemässä tai hyväksymässä lukuisia hyviä ulkomaalaiskannanottoja etenkin heidän poistamiseksi Suomesta.Samaan aikaan olet hyysännyt islamistaustaista miestä ,jonka kansalaisuus ei kuulu sinun mielestäsi kenellekään eikä hänen menneisyytensä ja muut yhteydet kotimaahansa.
Todella kaksinaamaista TOIMINTAA puolueen johtohenkilöltä.
Sormo sitä sorbusta huikka ja vaihda tuo a-molli vaikka f-duuriin. Sinä olet ulkona niin puolueesta kuin elämästäkin.
, mitä kansallisuuksia Suomessa majailee. Kiinnostukseni kohde on aivan tasapuolisesti puolisosikin.
Onko hänessä jotain hämärää, kun kansalaisuuttaan piilottelet. Poliitikolla, joka jonkinlainen itsekin olette, eikä hänen puolisollaan ole mitään yksityisyyttä.
Mukava olisi vielä saada tieto onko hän mahdollisesti islamilainen. Nimi vähän siihen suuntaan viittaisi. Kantani muuten islamilaisiin on ehdoton: "kaikki heti pois Suomesta"
väitti ettei roiku jatkuvasti netissä? ai niin sehän oli turun luuseri Olavi Mäenpää. Jatkuvasti nytkin eri ketjuissa sähisemässä, vaikka pitäisi normaali tavan mukaan juhlia uutta lapsen lasta. Vai oliko tuolla tulokkaalla vääriä pigmentejä näkyvissä, eikö arjalainen valkoisuus ollutkaan hallitseva.
En pysty henkilökohtaisesti allekirjoittamaan kaikkea mitä Helsingin Piiri on julkilausunut, eikä nimeäni esim. piirin ulkomaalaisvastaisissa lausunnoissa näy. En ole ollut mukana ainoassakaan aiheeseen liittyvässä jutussa. En myöskään ole käynyt eri laitoksissa (esim. UVI) aiheen tiimoilta, näin ollen kohdallani asiaan liittyvästä toiminnasta ei voi puhua yhtään mitään.
Mutta mitä itse aiheeseen tulee; olen sitä mieltä että paatuneet rikolliset tulisi käännyttää Suomesta, varsinkin jos nykytilanne heidän kotimaassaan on hyvä. Jos ei, muitakin ratkaisuja saattaisi olla. Ja tottakai siinä on paljon seikkoja jotka tulee huomioon. Vaan ei siitä sen enempää tähän väliin.
Mitäpäs niille tekisit?
Tilannehan on se, että talousrikoksista valtaosa on tehty ulkomaalaisten voimin tai "avituksella".
Niin ainakin täällä pääkaupunkiseudulla ja eritoten teille Kähäröille rakkailla rakennus ja ravintola/siivousaloilla.
Kuljetusalasta en nyt viitsi puhuakkaan, loppuu palstatila..
T. Vaalimaalleko jononjatkoiksi?
On monia julkisuuden henkilöitä joiden puolisot ym. eivät ole millään tavalla tekemisissä julkisuuden kanssa ja saavat säilyttää yksityisyytensä, kiinnostaisi siis kovasti tietää määrittääkö kenties laki vai mikä sen ettei politiikolla tai julkisuuden henkilöllä ole minkäänlaista yksityisyyden suojaa? Jos, niin olisin kiinnostunut näkemään tämän kohdan.
Olkaa rauhassa, puolisoni on aivan samanlainen ihminen kuin muutkin ihmiset. Hänessä ei ole mitään hämärää. En koe tarpeelliseksi puida yksityiselämääni tai puolisooni liittyviä asioita, olen tähän kantani jo maininnut.
muuten joviaalin tuntuiselle miehelle...
Nimi Zekki Jondi viittaa Kosovon suuntaan...
Että pappa mannisella on kaksoisveli tämä mäenpää on niin jutut samanlaiset.
Jos ei ole mitään hämärää, niin miksi et vastaa? Se juuri tässä ilmeisesti kiinnostaa. Vai onko syntyperä häpeä?
olla nui typerä että kyselee jonkun yksityise ihmisen aviopuolison kansalaisuutta? Mitä hittoa tuosta kyselee, se on jokaisen oma asia kenen kanssa onnensa löytää, ja olisi toivottavaa että kyselijätkimn alkais etes onneaa etsiä, löytämisestä puhumatakaan. Suomalaisuus on kohta häpiä, jos tuollaset älykääpiöt lisääntyy ku sinivalkoset .
On se kumma, kun persut vaativat Kähärän johdolla somaleja ja itäblokin maahanmuuttajia pois Suomesta, mutta Kähärän vävypoika onkin suojeltu.
Kummaa sakkia nuo Kähärät.
pollarii, sillä Kähärä ja muutkin hesalaiset ovat vaatineet maahanmuuttajien integroitumista suomeen suomalaisin säännöin. Pakolaisista pitää tehdä kunnon selvitys,tuon statuksen tarpeesta. jos et asioita ymmärrä, niin älä kommentoi. Ja kenekään yksityisyys ei ole sun eikä muidenkaan udeltavissa. Varsinkaan kun et sitä edes tee omalla nimelläsi. Onko sinulla jotain salattavaa, vai miksi anonyyminä?
Älä hölise, kun persut näkyvät valitsevan kenet sattuu "suojeluun" eikä mitään kerrota.
Taas ovat näköjään nämä yhdynnänvalvojat vauhdissa. Samaa jengiä löytyy Suomen Sisun palstalta, vaikka Mäenpää on tosin _heidänkin_ kanssa riidoissa. Eli hyvä pojat, kyllä homma on helvetin kovassa nousussa! Tästä on vaikea päästä enää alaspäin.
Vai istuitko taas vankilassa mieluummin? Entäs onko sossuluukku tuttu?
Ps. Aja partasi, pätkä.
Meinasin heittää manit Soinin porukoille, mutta taidankin vaihtaa osoitetta.
Jos oikein innostun, saatampas antaa käyttöön vähän kuvamatskuakin.
Legendaarisia kuvia perseistä...