Esko Aho on

Esko Aho liitti suomen eu-hun lukematta lainkaan sopimusehtoja.
Nyt suomi on kirjaimellisesti suden suussa ja syvällä.
Pitäisi jokaisen sut-normaalin ihmisen tajuta lukea sopimus, johon on sitoutumassa, ennen puumerkkinsä laittamista. Jos ainoastaan Esko Aho itse olisi sitoutunut vaikkapa hirttämään itsensä, niin okei. Nyt hän kuitenkin on vastuussa n.viien miljoonan suomalaisen umpikujasta. Minä en koskaan henkilökohtaisesti ole liittynyt ko-puljuun. Silloinen pääministerimme liitti minut siihen vastoin tahtoani. Tässä nyt olen pääsemättömissä nurkkapielissäni vaanivien susien kanssa. Esko itse viis veisaa aiheuttamistaan ongelmista muille ihmisille.
9207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

unohdit vaan kaikki muut "ohitetut" kansanäänestykset.

Kyllä minuakin risoo aika pahasti ja todella se että MEITÄ kansalaisia pidetään niin tyhminä, ettei meiltä tarvitse kysyä MITÄÄN!

On suorastaan jo lista asioista, joissa on kysytty muissa EU maissa kansan mielipidettä. Minä koen tämän asian niin että meitä pidetään tyhminä.

Äänestä
  • Nyt kun seuraa tämän nykyisen ulkopolittisen johdon toilailua, niin onneksi kuulumme Eurooppaan. Emmekä Venäjään..

    Äänestä

  • tyhminä pidetä vaan viisaina ja siksi vaarallisina koska voisimme estää eliitin suunnitelmat ja hankkeet
    ei sellaiseen tyhmät pysty
    juuri siksi eliitti touhuaa niin paljon kuin mahdollista kulisseissa

    Äänestä

Aho huijasi talonpojat EUhun ja siis suden suuhun, rahamiesten liittoon, jossa ajatellaan vain eliitin asiaa ja etua. Ja jossa ei valltse minkäänlaista demokratiaa vaan puhdas rahan ja vahvemman valta.
Ranska oli rohkea ja vaati kansanäänestystä perustuslaista mutta meillä sekin nuijittiin eliitin päätöksellä.
Nyt Saksan tultua nuijan varteen näyttää, että yhteistyö barbaariUsan kanssa tehostuu ja meilläkin vaara kasvaa tulla natotetuiksi mikä on illuminaatin tavoite tietenkin.
Vaikea on käsittää ettei rahan vallalle saada mitään rajoja ja että maailma alkaa olla hyvin oinen eliitin käsissä kun nyt jo 1% maailman ihmisistä omistaa liki 50% sen varallisuudesta.
Puhutaan demokratiasta, jota levitetään innolla esim. Irakiin mutta mitä muuta se on kuin laillista rosvoamista.

Äänestä

Ei ajatellu yhtään maanviljelijöitä. Nyt tilat ovat autioituneet, kun pitää olla iso farmi, että jotenkin pärjää. Ja ilman tukia ei pärjää ollenkaan.

Äänestä

JA HYVÄKSYNTÄÄ TULLAKKAAN , EIHÄN ELINKEINOMIEHEN VAKANSSIIN PALIO KOULUA TARTTE KÄYRÄ. SIIHEN TARVITAAN VAIN KEPUN HARVAARTIN JÄSENKIRIA. KYLLÄ SILLÄ PÄÄSÖÖ KARKUHUN TAPPIOTANSA JA HÄVIÖTÄNSÄ. SILLÄ SAA JOPA SUOJATYÖPAIKAN SITRALTA

Äänestä
  • ja Siperia opettaa sano kännykkäisä... :)

    Äänestä

  • käy :=) kirjoitti:

    ja Siperia opettaa sano kännykkäisä... :)

    ne pakkoliikkeet eli käsien heiluttelu

    Äänestä

Ketkä ovat tämän järjestön suomalaisia jäseniä?

PÄÄKALLON JA SÄÄRILUIDEN JÄRJESTÖ

Oli toukokuinen yö vuonna 1947. Nuori mies makaa silmät sidottuna alastomana ruumisarkussa. Ryhmä miehiä kummallisissa asuissa huput tai naamiot kasvoilla ja kynttilät kädessä saapuu noutamaan häntä. Mies kannetaan rakennuksen keskiosaan. Naamioituneet miehet messuavat ja mutisevat outoja loitsuja arkun ympärillä. Johtaja korottaa äänensä: "Tänä yönä hän kuolee maailmalle ja syntyy uudestaan Järjestykseen, niinkuin hän tästä lähtien tulee sitä nimittämään. Järjestys on maailma itsessään, jossa hän tulee saamaan uuden nimen ja neljätoista uutta veriveljeä, jotka myös saavat uuden nimen."

Sitten nuoren miehen käsketään aloittaa tunnustus. Maatessaan vielä arkussa hän joutuu paljastamaan kaikki seksuaaliset kokemuksensa ja fantasiansa. Häntä syytetään kuitenkin peittelystä ja valehtelemisesta. Tunnustus jatkuu, kunnes pienimmätkin yksityiskohdat on kerrottu. Seuraavaksi mies joutuu mutapainiin muiden veriveljien kanssa. Lopuksi mies saa uuden esoteerisen nimen johtajan sanoessa: "Tämä on uusi veljemme "Poppy". Hän on ritari. Hänen tulee aina muistaa, että hän on luumies ja Järjestyksen jäsen, ja hänen ei tule koskaan unohtaa, että nuo olennot Järjestyksen ulkopuolella ovat barbaareja, vandaaleja ja pakanoita." Luu, jossa lukee "Poppy", heitetään luukasaan.

Tuo nuori mies oli meidän kaikkien tuntema George Bush, Yhdysvaltain aikaisempi presidentti, liittyessään hyvin salaiseen ja vaikutusvaltaiseen pääkallon ja sääriluiden järjestöön (The Skull & Bones), josta he itse käyttävät myös nimitystä järjestys (The Order). Voiko tuo järjetön touhu olla tosiaan totta? Ikävä kyllä. Texe Marrs, joka kuvaa luumiesten vihkiseremoniaa kirjassaan "Dark Majesty", antaa todistusaineistona kolme toisistaan riippumatonta lähdettä: tutkimuspaperin, kirjan ja lehtiartikkelin.

Kenraali William H. Russell perusti pääkallon ja sääriluiden järjestön Yalen yliopiston yhteyteen vuonna 1832. Hänestä järjestö sai nykyisen virallisen nimensä "The Russell Trust". Russell sai ajatuksen järjestön perustamisesta vieraillessaan vuonna 1832 salaisessa illuminaattijärjestössä Saksassa. Luumiesten järjestöön otetaan vuosittain vain 15 vaikutusvaltaista, rikasta ja etuoikeutettua jäsentä Yalen yliopistosta. Tällä hetkellä järjestössä on runsaat 600 korkea-arvoista jäsentä. Järjestön logo on pääkallo ristissä olevine sääriluineen, jonka alla on mystinen luku 322.

Steven M.L. Aronson kirjoitti "Fame"-lehdessä elokuussa 1989 artikkelissaan "George Bushin suurin salaisuus", kuinka vuonna 1873 muutama opiskelija oli mennyt luvatta järjestön rakennukseen ja nähnyt siellä pääkalloja. Aronson jatkaa, kuinka vuonna 1979 useampi nainen Yalen yliopistosta pääsi pujahtamaan järjestön pyhäkköön ja näki siellä mm. pääkalloja, kokonaisen luurangon pystyssä olevassa ruumisarkussa sekä hakaristejä. hakaristejä ovat historian kulussa käyttäneet Hitlerin ja natsien lisäksi myös buddistit ja hindut pakanallisissa menoissaan.

Myös George Bushin isä Prescott Bush kuului luumiehiin. Texe Marrs sanoo kirjassaan, että on olemassa valtava määrä selvää todistusaineistoa siitä, että Prescott Bush oli suurin taustatekijä, joka rahoitti Hitlerin ja natsismin nousun Saksassa. Tämä tapahtui "Brown Brothers Harriman" -nimisen firman välityksellä, jossa Prescott Bush oli osakkaana. Tri Antony Sutton esittää näistä asioista täyden todistusaineiston kirjoissaan "How the Order Creates Revolution" ja "America's Secret Establishment."

On mielenkiintoista, että sekä pääkallon ja sääriluiden järjestön, että Yalen yliopiston motto on sama, jonka löydämme Yhdysvaltain yhden dollarin setelistä: "Novus Ordo Seclorum" eli uusi sekulaarinen maailmanjärjestys! Siksi George Bush on myös bilderberg-ryhmän jäsen. Sen tähden hän on ollut CFR:n ja trilateraalisen komission jäsen sekä toiminut YK:n suurlähettiläänä.

Luumiesten päämäärinä on mm. maailman hallitseminen uuden maailmanjärjestyksen avulla sekä yhteiskunnan kaikkien osa-alueiden kuten tiedon täydellinen kontrolli. Menetelminä tulee saksalaisen filosofi Hegelin oppien mukaan edistää vääriä vaikkakin oikeilta näyttäviä johdettuja konflikteja, jotka saavat aikaan yhteiskunnassa vihaa ja kahteen leiriin jakautumista.

Luumiesten vihkiseremonia muistuttaa hyvin paljon vapaamuurarien ylimpien asteiden seremonioita. Kokemusta on sanottu hyvin voimakkaaksi sitoen jäsenet toisiinsa tunteellisesti. Uusi jäsen ei tosiaan edusta enää mitään muuta kuin järjestöä ja sen päämääriä.

näiden maiden hallitusten omistuksessa, vaan kansainväliset pankkiirit omistavat ne yksityisinä yrityksinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukutaidoton. kirjoitti:

Esko Aho liitti suomen eu-hun lukematta lainkaan sopimusehtoja.
Nyt suomi on kirjaimellisesti suden suussa ja syvällä.
Pitäisi jokaisen sut-normaalin ihmisen tajuta lukea sopimus, johon on sitoutumassa, ennen puumerkkinsä laittamista. Jos ainoastaan Esko Aho itse olisi sitoutunut vaikkapa hirttämään itsensä, niin okei. Nyt hän kuitenkin on vastuussa n.viien miljoonan suomalaisen umpikujasta. Minä en koskaan henkilökohtaisesti ole liittynyt ko-puljuun. Silloinen pääministerimme liitti minut siihen vastoin tahtoani. Tässä nyt olen pääsemättömissä nurkkapielissäni vaanivien susien kanssa. Esko itse viis veisaa aiheuttamistaan ongelmista muille ihmisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu