krookuksia ruukkuun

Jos tuuppaa krookuksen sipuleita kukkaruukkuun nyt niin kukkivatko ne keväällä? vai olisko pitänyt laittaa ne jo syksyllä? Kokemuksia?
1165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sipulin ja tökkäsin ne maahan, koska niissä oli selvät juurenalut. Komeasti ne lähtivät kasvamaan, mutta en usko, että ne kukkivat, ellei nyt joku yllätä.

Annan niiden kasvaa ja laitan sitten syksyllä maahan muiden mukana.Uskon, että kokoa ne ainakin hyvässä hoidossa saavat. Kivalta piikkipellolta se laakea ruukku nyt näyttää, kun on sipuli sipulissa kiinni ja vihreät varret nousevat esiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


odottaa kevättä kirjoitti:

Jos tuuppaa krookuksen sipuleita kukkaruukkuun nyt niin kukkivatko ne keväällä? vai olisko pitänyt laittaa ne jo syksyllä? Kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu