Olen aikeissa hankkia 97 - 00 280 tai 320 4 matic bensa mersun. Olen kuullut paljon puolesta ja vastaan v6 moottoreista. Varmaan totuus on siellä joukossa, mutta haluaisin ihan oikeata tietoa ko moottoreiden toimivuudesta. Onko vuosien varrella tapahtunut ratkaisevia kehitystoimenpiteitä? Kiitos!
V 6 bensamoottorit
3
631
Vastaukset
v-kone on jo rakenteeltaan parempi kuin suora.124 koppasissa oli aina suorissa 6 moottoreissa kansitiiviste ongelmia,harva vaan myöntää tämän.
- tuc
Omistin vm 1998 C 280 T Sportin. Moottori oli aivan loistava, vääntää tosi alhaalta ja tehoa on mukavasti.
Tosin onnistuin hajottamaan 200tkm ajetusta autosta automaattilootan tasaisella nopeudella vakionopeudensäädin päällä. 1997-1998 Mersun 722.60x-tyyppisissä vaihteistoissa on paljon ongelmia, liian heikko neulalaakeri joka hajotessaan repii kaikki rattaat paskaksi.
Moottoria kyllä voisin kehua koko päivän. Aiheesta lisää mersuforumilla, haulla löytyy.- deutschlander2
Jos pari kyseistä lootaa otan ensikerralla saksasta matkaan,saisinkohan niitä kaupaksi täällä suomenpäässä?
En varsinaisesti ole mikään kauppamies tai joppari-hieman vain haluaisin bensakuluja peittää!
Satanen per laatikko ei varmaan ole liikaa pyydetty?!Siis hakupalkaksi jos tarvetta on!
Ei ole tarkoitus nylkeä ketään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100871
- 75703
- 51595
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13501ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381