Oletteko huomanneet, että hiivasyndroomalla (Suolistobakteerikannan epätasapaino) näyttäisi olevan yhteys hajuste- ja kemikaaliyliherkkyyteen?
http://koti.mbnet.fi/jenni3/hiivas.htm
Hiivasyndrooma näyttäisi oireilevan hajuste- ja kemikaaliyliherkkyyden lisäksi myös muina allergioina, astmana ja atopianakin ja lukuisina muina vaivoina.
Mahtaisikohan tuosta hiivattomasta ruokavaliosta löytyä apua myös meille? Onko kukaan kokeillut?
Oletteko huomanneet
4
899
Vastaukset
- Kylläpä löytyy
Minulla oli laboratoriotutkimusten mukaan niin vahva hiivaongelma että lääkäri arveli, ettei sitä minkäänlaisella hoidolla enää voisi saada kuriin.
Joo, antioksidantteja ja ruokavalio. Hyvät lisäravinteet, tapahtuu ihmeitä. Vaikka edelleenkään en voi käyttää hiiva-sokeri-kluteiinituotteita, mutta hajusteet eikä käryt enää haittaa. Ei tarvitse enää hengityssuojaimia.
Ainakin minun kohdalla tilanne on huimasti parantunut, ja siinä samalla myös tuo hajusteongelma on väistynyt.- juttu siis
Tota hiivatonta ruokavalioo kandeis si varmaan ainaki kokeilla. Tosin luin jostain, et joskus tarvii parikin vuotta pitää sitä ruokavalioo yllä ennenku rupee tuottaan tulosta. Eli se on kans yksilöllistä, jollain voi riittää joku parin kuukauden dieettiki.
Millaset laboratoriokokeet sulle tehtiin? Tehtiinkö ne terveyskeskuksessa vai antioksidanttiklinikalla? - Justiinamarialiisa
juttu siis kirjoitti:
Tota hiivatonta ruokavalioo kandeis si varmaan ainaki kokeilla. Tosin luin jostain, et joskus tarvii parikin vuotta pitää sitä ruokavalioo yllä ennenku rupee tuottaan tulosta. Eli se on kans yksilöllistä, jollain voi riittää joku parin kuukauden dieettiki.
Millaset laboratoriokokeet sulle tehtiin? Tehtiinkö ne terveyskeskuksessa vai antioksidanttiklinikalla?Sokeri pois, niin hiiva talttuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379