Sakkokooste

Tietääkö joku meneekö sakkokooste ajoneuvon haltijalle vai sille joka sakot on ajanut. Ajoin kaverin autolla reilua ylinopeutta ja jäin kiinni enkä haluaisi kertoa hänelle
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kuljettajakohtainen, auton omistaja ei vaikuta mitenkään

Äänestä
  • "Peltipolliisin" ottaessa kuvan ja sakon ollessa rikesakko alueella, menee tiketti suoraan auton haltijaksi ilmoitetulle ja ei "luonnollisen henkilön" hallussa olevasta autosta on jatkossa ilmoitettava rekisteröitäessä yhteyshenkilö jolle tiketti menee tai jolta tiedustellaan, kelle tiketti lähetetään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sakotettu kirjoitti:

Tietääkö joku meneekö sakkokooste ajoneuvon haltijalle vai sille joka sakot on ajanut. Ajoin kaverin autolla reilua ylinopeutta ja jäin kiinni enkä haluaisi kertoa hänelle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu