Hidasteleeko Welho teillä?

Toiminut mainiosti pari vuotta, nyt alkanut hidastelemaan mm. websivut jne. ajoittain.

Onkos muut havainnut saman ilmiön?

Pitäiskö vaihtaa ADSL:ään, josta minulla hyviä kokemuksia?
2886
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

100Mt Laajakista olisi paras jos sulla toimii.

Äänestä

Welho on ollut kohta kolme vuotta, eikä kertaakaan ole palveluntarjoajan päässä tökkinyt, siis yhteys. Sähköpostissa on ollut ongelmia, ei ole tullut olleenkaan perille tai tullut kolmen päivän päästä.

Eilen sunnuntaina oli poikkeuksellisesti jotakin häikkää, mutta resetoin kaapelimodeemin ja palomuurin (virrat pois päälle), niin johan pelitti taas. Vika oli siis ilmiselvästi minulla, ei welholla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kummastelija kirjoitti:

Toiminut mainiosti pari vuotta, nyt alkanut hidastelemaan mm. websivut jne. ajoittain.

Onkos muut havainnut saman ilmiön?

Pitäiskö vaihtaa ADSL:ään, josta minulla hyviä kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu