Olemme lähdössä ko. paikkaan maaliskuussa. Kertokaa tuoreita (tai miksipä ei vanhempiakin) kokemuksia tästä paikasta. Kaikki tieto kiinostaa.
- Millainen tämä hotelli on, meillä on varattuna 2 hengen bungalow (onko parempi kuin hotellin muut huoneet, entäs äänieristys....;)
- Mitä retkiä kannattaa käydä, niiden hinnat.
- Auton tai mp:n vuokraus? Kannattaako vuokrata, hinnat?
- Mitä ei kannata tehdä (huonoja retkiä, ruokia tms.)
- Milloin sadekausi alkaa, joko kastutaan pahasti maaliskuun alkupuoliskolla. Miten yleisiä sateet tähän aikaan ovat, sataako yleensä kauan (viime reissulla Thaimaassa sateet kestivät n.30 - 45 minuuttia, onkohan Brasiliassakin näin?)
PS: Olen lukenut jo paljon aiempia kirjoituksia, joten uudet kirjoitukset ovat tervetulleita. Tai jos olet joskus kirjoittanut tälle palstalle tai jonnekin muualle matkakertomuksen, niin pistä alle linkki....
Kertokaa hyviä linkkejä kohteesta, nähtävyyksistä yms. (kuvalinkkejä myös)
Porto de Galinhas, Hotel Portal Atlantico
2
1158
Vastaukset
- porto de galinhaseen helmik...
Itse luen paljon www.plaza.fi -matkalaukku-keskustelu-brasilia,täällä hyvin paljon vinkkejä.Kuvia ja tekstejä googlen kautta hakusanalla esim porto de galinhas.
- koöl
Ja asuttiin Portal Altanticossa. Hotelli oli meidän mielestä ok. Suurin osa hotellin huoneista on bungaloweissa. Päärakennuksen huoneet olivat paljon pienempiä kuin bungalowit. Ääneneristys huonesitojen välillä on hyvä. Me emme aikakaan kuulleet mitään muista huoneistoista. Naapurissa olevan rakennustyömaan meteli tosin kuului meille välillä vähän liiankin hyvin. Mutta vähän siellä oltiin päiväsaikaan.
Retket oli mielestämme kalliita 27-73 e. lapset puoleen hintaan.emme itse osallistuneet retkille. Jeeppisafarin jälkeen oli vatsatautia joillakiin. Ja niin oli ollut aiemmalin viikolla.
Meidän reissun aikana satoi yhtenä ilta. Sen kestosta en tidä koska laitoimme nukkuun ennenkuin se loppui.
Paikka oli oikein ihana löhöloman viettoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt485107Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.652884Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?2701328Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh721113Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391104Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611075- 1281048
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok741034- 142954
- 49914