http://www.hs.fi/teksti/uutiset/tuoreet/artikkeli/Hannu Jouhki haluaa ministerin hoitamaan metropoliasioita/1135224286504
Eiköhän teille munapäille demareille ole jo tarpeeksi, että Helsingissä on kaupunginjohtajia ja muita meidän veronmaksajien ylläpitämiä organisaatioita.
Eiköhän teille munapäille demareille ole jo tarpeeksi, että Helsingissä on kaupunginjohtajia ja muita meidän veronmaksajien ylläpitämiä organisaatioita.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eli Heinäluoman puheita ennen vaaleja (ehdolla Helsingista). Muistetan nyt vielä, mitä teki valtionvarainministerinä ja demarien puheenjohtajana Helsingin hyväksi viime vaalikaudella (ei mitään), niin voidaan kuopata koko äijä näiden vaalien osalta.
Helsinkin-ministeri! Tässäkö on koko Heinäluoman poliittinen osaaminen?
Vaikuttihan se Ladakin neuvostoaikana parhaimmalta mahdolliselta autolta kun mitään suurta ja parempaa ei ole nähty.
Tietysti Helsinki tuntuu maalaiselle metropolilta kun oikeassa metropolissa ei ole koskaan vietetty oikeaa aikaa lomailun lisäksi.
Ja.. kysessä on Demarit, joten ei ole mitään uutta.
röyhkeää demokratiaa vieroksuvaa sisäsiittoista kabinettipolitiikkaa
Missä "ympäristöystävällisyys" tiivistyy valheellisuudeksi käytännön asioiden hoidossa siinä kunnassa.