Xanttu vanhus alkoi nykimään moottoritiellä kun ajoin lumisateessa 80km/h. Voiko toi lumisade aiheuttaa sen ?? Luulin että vain pakkasella täytyy pitää "vällyä keulalla" ??uulisuojaimella
Miten lämmöt pitää asettua lumisateella jos ajaa t
Moottori kävi taas normaalisti kun pysähdyin hetkeksi ja annoin moottorin lämmetä/lämmittää oheislaitteita.
t.veke
Miten lämmöt pitää asettua lumisateella jos ajaa t
Moottori kävi taas normaalisti kun pysähdyin hetkeksi ja annoin moottorin lämmetä/lämmittää oheislaitteita.
t.veke
Vastaukset 7
Vanhimmat
"TeeSeItse-Teppo" asentaisi siihen ilmanläpäisevän verkon joka kuitenkin estää lumenpääsyn konesaliin.
tsiTeppo
taas yks typeryyden huippu
noin 85-90 asteeseen, muutoin käy alilämpöisenä. Viinasuoja estää myös lumen pääsemisen moottoritilaan.
Lämpötila ei saisi nousta Xantioissa yli tuon 72 asteen. Täälläkin on ollut useasti aiheesta keskustelua, lue vanhat viestit !!
Lunta tulee Suomessa aina talvisin. Nyt kylläkin vähän. Älä osta etelän oloihin tehtyä autoa.
Pysy kovana.Tojoillaan!
Härski puhuu taas "kokemattomuuden" rintaäänellä. Ranskalaiset autot ovat nykyisin kelpo talviautoja. Itsellä kaksi tähän mennessä eikä mitään moittimista, mutta paljon mukavia kilometrejä talviautoina. Parempia kuin omistamani sakut aiemmin.