Kaalimato

min'

Onko kukaan tilannut mitään tuolta kaalimadosta? Jos sieltä tilaa jotain, niin millaisessa paketissa ne tuleevat, lukeeko niissä mistä ne tulee & mitä ne sisältää? Asiallisia vastauksia kiitos.

21

7747

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin on

      Tilaa keltainenruusu.fi niin tulee semmoisessa paketissa jne.. että ei kukaan tunnista mistä tulee ja mitä

    • tilaaja vaan

      Normaalisti tuontyyppisistä liikkeistä tilatut tavarat tulevat aina eri lähettäjänimellä, ja pakkauksen sisältökin on lapun mukaan sitten muuta kuin mitä olet tilannut (eli ei käy ilmi pakettikortista). Eli tilaus on aina korrekti ja huomiota herättämätön.

    • Pera

      Tilattu on. Paketin noudin postista oli jonkun toisen firman nimissä lähetetty, joten ei varmaankaan pysty yhdistämään seksivälineisiin.
      Mun tilaus tuli nopeasti parissa päivässä, sain vielä tekstarin, jossa paketinlähetystunnus joten ei tarvinnut odottaa postissa tulevaa ilmoitusta paketin saapumisesta. Suosittelen.

      • scatissue

        ...lähes liian hyvältä ollakseen totta! Olen selaillut mm. kaalimato -sivustoa ja miettinyt tuota samaa, vaan nytpä sain vastauksen kertaheitolla! :) Tekisi mieli tilata vähän elämää piristäviä asusteita et cetera.


    • Postissa

      Kyllä ne samat firmojen nimet pyörivät. Kyllä postissa töissä jonkin aikaa olleet tunnistavat nuo firmat ja paketit, mutta eivät ole siitä juurikaan kiinnostuneet.
      Aivan kuten joskus aikuisten lehdet tulivat kotiin ruskeassa kirjekuoressa. Nekin olivat hyvin postinkantajien tiedossa.

      • Riippana

      • Anonyymi

        Ei mitäänväliä vaikka tunnistavatkin. Mitä sitä murehtimaan?


    • Anonyymi

      Kannattaa varoa kaalimato.com firmaa

      • Anonyymi

        Joo siitä paketista voi saada aidsin


    • Anonyymi

      Huippukivan paketeissa ei lue firman nimeä, ihan neutraali paketin ulkoasu!

      • Anonyymi

        Huippukiva on myös huippukallis.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huippukiva on myös huippukallis.

        Onkin kallis, mutts se on hyvinvointi ja oikea lelu varmasti ei ole tarkoitettu aloittelijalle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onkin kallis, mutts se on hyvinvointi ja oikea lelu varmasti ei ole tarkoitettu aloittelijalle.

        Huippukiva, kaalimato ihan yhtä kalliita ja ihan samoja romuja myyvät.
        Samat tuotteet saa halvemmallakin kotimaasta.


    • Anonyymi

      "Tuotteita sinne minne aurinko ei koskaan paista!"😂

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      en tule ja en ikinä, sekä tästä toistuu jatkuvasti radiossa, että heidän pitäisi hävettää ja cmon nyt on onlyfans :D

    • Anonyymi

      En ole koskaan elämäni aikana tilannut mitään mistään seksitarpeiden kotimaisista verkkokaupasta kuten kaalinato, niissä on tosi kalliit hinnat.

      Ennen vanhaan asioin kivijaloissa, hyvänlaatuisia seksiliikkeitä oli Stadissa aika monta. Sitten vuoden 2000 tietämiltä alkaen tilailin eri puolita maailmaa, laajemman valikoiman ja paremman laadun takia. Siten, kun se oli mahdollista siirryin UK:n Amazonin asiakkaaksi, UK oli silloin EU:ssa. Kun UK erosi EU:sta siirryin Saksan Amazonin asiakkaaksi, koska UK:n hinnat nousivat. Amazon on tosi hyvä, aidosti hyvä asiakaspalvelu, edullinen ja valtava valikoima, lisäksi asiakkaat antava innokkaasti palautetta, siis tähtiä (1-5) ja kirjallisia arvosteluja, ne ovat pääasiassa luotettavia, etenkin niissä tuotteissa joissa tähtiä on yhteensä jätetty vähintään satoja.

      Kielitaidottomalle Amazon on tällä hetkellä pulma, suomenkieli ei ole Saksan Amazonilla vaihtoehtoina, valittavana on Saksa, Englanti, Tanska, Hollanti, Tsekki, Puola tai Turkki. Myös Ruotsissa on nyt aika uusi Amazon, jossa kielivaihtoehdot ovat Ruotsi ja Englanti, mutta siellä vaikuttaa toistaiseksi olevan paljon pienempi valikoima kuin Saksan Amazonissa, jossa esim. hakusana "sex" tuottaa yli 200 tuhatta osumaa kun Ruotsin Amazonissa se tuottaa vain 50 tuhatta osumaa.

      Tämä vie suoraan sexi osioon: https://www.amazon.de/erotik/b?node=64274031

    • Anonyymi

      Luuleeko joku, että paketin päällä lukee: Onnittelut Homo Heikki, että olet valinnut anaalilelusi Kaalimadosta!

    • Anonyymi

      Kortsuja tilaan noista liikkeistä aina tarjousten mukaan ja aina on ollut huomaamaton toimitus.

    • Anonyymi

      Olen tilannut paljon kaalimadosta tuotteita.
      Luotettava firma ja tulee mitä on tilannutkin.eikä paketissa lue kaalimato.eli ei kukaan voi tietää mitä siinä on ja postin henkilöitä ei kiinnosta vähääkään mitä paketeissa on.eli siitä vaan tilaamaan ja nauttimaan

    • Anonyymi

      Huippukiva ainakin lähettää valkoisessa laatikossa eri nimellä. Nyt paljon käytetään pakettiautomaattia niin ei tarvi tiskillä punastella

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      82
      5948
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      290
      5261
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3304
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      10
      2766
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2713
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1655
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1585
    8. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1460
    9. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      30
      1439
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      176
      1043
    Aihe