Miksi SaudiArabia on USA seuraava kohde

paljon öljyä ja tiukka mutta liberaali arabi-hallinto.

ja sit se tärkein! Iso maa jonka puolustus on USAlta ostettua ja usa pystyy deaktivotoimaan niin takit, lentokoneet ja torjunta järjestelmän aivan kiten Iraqissa tekivät!

Huom. Suomen hornetit on myös DeAktivivoitavissa!
291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on seuraava kohde.
Myamar on toissijainen.. sinne oli ihan muut suunnitelmat kuin öljy. sieltäkäsin piti tuhota kiina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Selvää pässinlihaa kirjoitti:

paljon öljyä ja tiukka mutta liberaali arabi-hallinto.

ja sit se tärkein! Iso maa jonka puolustus on USAlta ostettua ja usa pystyy deaktivotoimaan niin takit, lentokoneet ja torjunta järjestelmän aivan kiten Iraqissa tekivät!

Huom. Suomen hornetit on myös DeAktivivoitavissa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu