ProCountor vai Netvisor???

Olen hankkimassa yritykselleni taloushallinnon ohjelmaa ja olen miettinyt, että ottaisin ehkä ProCountorin tai Netvisorin.

Löytyykö täältä ketään, joka käyttäisi näitä ohjelmia? Kumpi kannattaisi valita?
22489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse olen ollut ihan tyytyväinen ProCountoriin. Siihen on monia syitä. Yksi tärkeimmistä on se että siinä on kaikki toiminnot (osa itselleni ihan tarpeettomiakin) käytettävissä. Ja niistä tarvitsee maksaa vain jos käyttää. Tuskin tulisi erikseen investoitua esim. ohjelmaan jolla voi tehdä matkalaskut kun niitä harvoin tarvitsee mutta kun ominaisuus on tarvittaessa käytettävissä niin sitä sitten käyttää.
Netvisorista en osaa mennä mitään sanomaan kun en ole käyttänyt.

Äänestä

Noh, sepä riippuu täysin siitä millaista ohjelmistoa etsit, mitä sovelluksia siinä tulee olla ja ennen kaikkea millaiseen tarpeeseen ohjelmistoa tarvitset. Ohjelmistoissa on eroja, itse en käytä kumpaakaan. Suosittelen pyytämään useista tarjousta/ demoa. Tällöin saa parhaimman kuvan. Samoin arvostatko laatua, tekniikkaa (tuleeko päivitystarvetta miten usein), ylläpitopalvelua, helppokäyttöisyyttä, monipuolisuutta jne..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taloushallinto netissä kirjoitti:

Olen hankkimassa yritykselleni taloushallinnon ohjelmaa ja olen miettinyt, että ottaisin ehkä ProCountorin tai Netvisorin.

Löytyykö täältä ketään, joka käyttäisi näitä ohjelmia? Kumpi kannattaisi valita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu