Mitä maksaa paneelit ja pystykoolauspuut 13X16 metrisen ykstasoisen talon ympäri. Ilman maaleja.
Vaikka tonnin tarkkuudella.
Vaikka tonnin tarkkuudella.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
N.2500 euroa pohjamaalattuna.
noin paksulle tavaralle.
3000-4000€€€€
1,5km lautaa koolingit
se on siinä.
paneelit 1,70-2,10€/ m
koolinkitavara0,70-1,20€/m
pohjamaalattuna.
En kyllä ymmärrä miksi joku haluaa 28 mm rimaa talonsa seinään.
Miksi ihmiset ajavat autoilla joissa on alle 3 litranen kone. Ei ne mitään autoja ole kaikenlaisia pyydyksiä ja katiskoita.
Miksi ?
No mikä se on oikea paksuus (28 mm) ulkovuorelle????
ihan sopiva paksuus ulkovuorilaudaksi sanokoot muut mitä sanoo.
Lähestulkoon märäksi luokiteltavalle, myyntihetkellä pihalta myytävä 28 mm lauta, kutistuukin seinässä 21 mm. Tai jos ostaa kuivaa 21 mm lautaa joka säilyttää sen paksuutensa, sitä lähinnä ajattelin. Markkinointi hömpää tuo 28 mm paksuusvaatimus. Ainakin on hyvä selvittää sen laudan mittaushetkellä ollut kosteus%. Nämä 28 mm laudat kun eivät säilytä sitä paksuuttaan.
kutistuuko puu noin paljon??? Että ihan kolmasosa paksuudesta ??? Olin siinä luulossa että pari milliä voisi kadota.
Turhanpäiväiväistä "perinnetietoa" ja kuvitelmaa. Laudan paksuus on aika yhdentekevää, laatu siinä enemmän ratkaisee, eli se että puuta on käsitelty (kuivattu/säilytetty) oikein.
-ei jumal.
eli 25% kutistuu!!!
jos seinän korkeus on esim. 2 m, niin
laitanko siihen 2,5 metrisen jotta
kutistuminen otetaan huomioon.
onkohan joillain jäänyt lääkkeet ottamatta!
Ei menny kun kaks viikkoo, ku poika veti bemarilla nakit sileiks.
Markkinointihömppää sanon minä!
jos olohuoneen sisäkorkeus on 100 m.
Sehän on yksitasoinen.
Hinta on ilman maaleja.