.. VIILISTÄ? :) itse syön niitä melkein joka päivä ja annan kissan nuolla purkin puhtaaksi(siellä on kyllä vain ihan pikkuisen sitä viiliä) kun se tulee aina kerjäämään.. :D
Haittaako jos kissalle antaa...
Nimetön
7729
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
.. että Viilikset on hyla-tuotteita, että siinä mielessä sen ei pitäisi haitata mutta muuten?
maustettuja vai naturelleja? maustamatonta voi antaa, eikä maustetutastakaan varmaan haittaa ole, jos joskus satunnaisesti antaa maistaa.
maustettuja, mansikan makuisia :)
Minun kissa on syönyt vuosi viiliksiä, jugurttia ja viiliä. Ei noista mitään haittaa näytä olevan. En tietenkään osta kissalle varsinaisesti näitä tuotteita. Annan kun olen itse syönyt nuolla vähän purkin reunoja.
ole haitaksi, mutta siinä on kuitenkin paljon sokeria ja lisäaineita, joten paljoa ei kannata antaa. Tavallinen viili ilman sokeria on ihan hyvää.
Anna vaan niin paljon, kuinsiitä tykkää.
Niinhän me ihmisetkin teemme, kuten sim.jos suklaa maistuu, niin se kanssa maistuu.
Pääasia on, että kisusi voi hyvin ja saa elää onnellista elämää!'Niin meidänkin kolme kisua saavat....nauttia elämästään!!!!
Eläinlääkäri sanoi mulle että jugurtti ja viili on kissalle ok koska sisältävät maitohappobakteereja jotka pitävät masun toiminnan kunnossa. Sen sijaan esim. maito ja jäätelö on huonoja kissalle.