Kulutus ja d-vero v-70 vm.-99

Olisin tiedustellut onko kelläkään tietoa paljonkos v.70 farkku diisseli automaatilla mahtaa kuluttaa normaalissa ajossa ja nostaakohan lastutus kulutusta paljonkin ! ja lisäksi paljonko on vuotuinen diesel vero sisältäen ajoneuvo veron ? Onko 400 tkm ajettu auto jo loppu... ? kiitos !
51740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

itellä 415 tuhatta ajettu diisseli manuaali,kulutus n 5,5 l/100. Oli just huollossa eikä mitään erikoista sanottavaa. Paljon ajettuun joutuu kulutusosia laittamaan. Ite en uskaltanut automaattia ostaa kun niitä hajoilee. huolto ja talvi lienevät ongelmia. Miten on auton huoltohistoria? Siitä riipuu paljon.

Äänestä
  • Ok,kiitos nyt ollaan vähän viisaampia mutta paljonko on tuo vuotuinen diesel vero ?

    Äänestä

  • vauhtis kirjoitti:

    Ok,kiitos nyt ollaan vähän viisaampia mutta paljonko on tuo vuotuinen diesel vero ?

    Ajoneuvovero vuodessa on 596€, eli 1,407€/pv laskun mukaan

    Äänestä

  • vanhakoppanen kirjoitti:

    Ajoneuvovero vuodessa on 596€, eli 1,407€/pv laskun mukaan

    Mulla 02 d5...aj.200th muuten on pelannu hyvin
    mut muutama koiranluu,alapallot ja raidetan-
    gon päät piti vaihtaa...tyyppi vikoja..kulutus 6.1l/100km auto on automaatti ja tehot 198hv!Ajo-
    han meillä on 80%matkaa ja loput kaupunkia...eli aika vähällähän toi kulkee!Sanoisinko että on ollu kyllä hyvä ostos..

    Äänestä

aivan loppu siis paalausvalmista jätettä ja laatikkokahan on noilla kilometreillä vaihdettu moneen kertaan siis tottakai....kannattaa tosiaan lueskella täältä näitä mutu-amis-mielipiteitä.Käyppä tolpalta taksareilta tai merkkiliikkeen asentajilta kyselemässä kestävyydestä niin kuulet jotain aivan muuta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vauhtis kirjoitti:

Olisin tiedustellut onko kelläkään tietoa paljonkos v.70 farkku diisseli automaatilla mahtaa kuluttaa normaalissa ajossa ja nostaakohan lastutus kulutusta paljonkin ! ja lisäksi paljonko on vuotuinen diesel vero sisältäen ajoneuvo veron ? Onko 400 tkm ajettu auto jo loppu... ? kiitos !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu