skopu N, vaaka M hyvää yhteistä tulevaisuutta?

-p-

voisko olla minkäännäköstä pidempää taivalta meidän välillä? ollaan oltu onnellisesti yhdessä jo lähemmäksi vuosi.. kerran kumminkin erottu ja vaakamieheni sen teki että yhtäkkiä yhtenä iltana soitti ja halus erota. oli kuulemma tunteet kuollu. ja ei halunnu edes kasvotusten nähdä, olis kuulemma ollu liian vaikeeta.. ihmettelin vaa ja surin suremistani, enhää voinu takas kinua väkisten ja mulla tapana ei oo roikkua perässä! kumminkin meni muutama päivä erosta ja äijä pyyteli takasin epätoivosesti, sano ettei tiennyt mikä tuli sillon. ja nyt kaikki on taas aivan mahtavasti ja ollaan onnellisia.

onko se tosiaan niin että vaaka se vaan aina heilahtelee ääripäästä toiselle? ja tosiasioista on hankala puhua... tai asiat on niden mielestä hankala kohdata sellaisenaan..

5

892

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      Olen vaakamies ja oikeen kirpasi ko osuit niin naulan kantaan.

    • ScopuN

      Aika hauskaa! Mulla oli tommonen suhde vaakamiehen kanssa! Ensi oltiin yhdessä, sitten tuli todella rohkeasti tekstiviesti ettei kiinosta ja jonkun ajan kuluttua madeltiin takaisin. Eipä se juttu sen jälkeen kestänyt kuin pari vuotta, kunnes minä kyllästyin siihen ajelehtimiseen...

    • Vaarallinenskorppari

      Itse olen skorppari ja toka avioliitto vaakamiehen kanssa. Eka mies oli kanssa vaaka. Vaaka on hyvin päättämätön. Sitä pitää lykkiä eteenpäin. Mutta toimeen on tultu. Seksikin onnistuu joka päivä, vaikka vuosia on takana. Jossain vaiheessa mies valitteli olevansa vaan jokin kone.

    • mari-anne83

      Minä seurustelen vaaka miehen kanssa jo viidettä vuotta ja hyvin menee. Onhan meillä ollut riitoja, mutta aina ollaan selvitty (ja yleensä nuo riidat olen itse aloittanut kun mustis olen...)

      Ja meillä on kyllä mies sellainen että ei halua puhua asioista ja siitä on vaikea ottaa selkoa.

      Mutta kyllä minä uskon että tulevaisuutta on vaaka miehen kanssa :)

    • minno

      itse olen skorpparinainen ja vaakamies jokseenkin tasapainotta luonnettani:)välillä tuntuu ettei vaaka osaa puhua syvimmistä huolistaan tai päättää joistain asioista mutta kun jääräpäänä houkuttelen niin tuleehan niitä päätöksiä:)ennen olin kaksosmiehen kanssa, mutta kyllä tämä toimii paremmin:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      139
      3877
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      336
      2792
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2219
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      45
      2073
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      14
      1803
    6. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      11
      1595
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      147
      1321
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      93
      1232
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      90
      1053
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      54
      1031
    Aihe