Sekä työnantajan "ostamia" luottamusmiehiä vastaan
jotka on myyneet pienipalkkaiset suurpääomalle !
Vasemmisto ja deemarit eivät välitä työläisistä
vaan heidän kermakaartinsa on kokoomuksen apupuolue,
tekevät siis töitä kokoomukselle että köyhä tulisi
vielä köyhemmäksi.
jotka on myyneet pienipalkkaiset suurpääomalle !
Vasemmisto ja deemarit eivät välitä työläisistä
vaan heidän kermakaartinsa on kokoomuksen apupuolue,
tekevät siis töitä kokoomukselle että köyhä tulisi
vielä köyhemmäksi.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eikös persuilla ole oma puolueista vapaa ammattiliitto.Kähärä taitaa olla puheenjohtaja.Kovin on hiljaa,julkisuuteen pitää tulla, eikä piilotella Soinin seljän takana.
tuo Kähärä on. Soinin seläntaakse hän on liian iso mies, eikä halua seläntakana majailla muutoinkaan.Se on enempi tuon Uskin ja vastaavien heiniä.
Käy toteamassa Kähärän aatokset tuostakin jutusta. Et kadu.
http://arikahara.blogit.kauppalehti.fi/
Sitä minä tarkoitin jos kerran meillä perussuomalaisilla on oma ammattiliitto.Miksi se niin hiljaa toimia pitäisi eise auta jos toista moittii eikä itse toimi.
rikastuu tai ainakin vaurastuu? Annappa pari sellaista konkreettista esimerkkiä!Kuka nuo työpaikat luo ja jakaa,vasurit, vai peräti persutko? Eiköhän kuitenkin ole niin että nuo kokoomusta kannattavat tahot ovat ne jotka ylläpitää hyvinvointia suomessa. Köyhän tekee köyhemmäksi vain köyhä itse, kun ei hakeudu töihin sinne missä töitä on jaossa. Demarrit taas on sitä varten olemassa että se huolehtii AY-liikkeen kanssa siitä jotta, työllistämisen mahdollisuus tapetaan suomessa.