Miksi

lauantaina täytyy jonottaa baariin, mutta maanantaina voi kävellä suoraan sisään?
4833
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kerranki jotain asiaa täl palstal

Äänestä

halvempia, ei mersu, takseja pitäisi silti olla maanantaisin enemmän jottei tarvitsisi lauantaisin jonottaa baareihin!

Äänestä
  • ja viinan hinta 1 Eur/paukku, niin on varaa mennä ratikalla kotiin. Ai niin turussahan ei ole ratikoita....

    Äänestä

viikonloppuöinä enemmän takseissa kuin arkiöinä? Miksi?

Tietovisan vastaus: Keskivertosuomalainen ei tykkää kannatella yrjöä sylissään kotisoffalla, vaan mieluummin luksustaksin takapenkillä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aimo Antenni kirjoitti:

lauantaina täytyy jonottaa baariin, mutta maanantaina voi kävellä suoraan sisään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu