Wallinheimo

Me ollaan porukalla kiistelty siitä, että
onko Sinuhe Wallinheimo ihan vanhempien ristimä nimi vai onko sitten tämä loistovahti myöhemmin itse muuttanut nimensä ?
2222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nimi taasen keksittiin kuulemma kirjasta Sinuhe Egyptiläinen. Näin kertoi Sinkku taannoin ylex.än haastattelussa!!!

Äänestä

Elikkä Sinuhe Wallinheimon koko nimi on:

Mika Sinuhe Wallinheimo, on itse ottanut toisen nimen käyttöönsä, koska on niin erikoinen, ja kyllähän sen moni tuosta nimestä tunnistaa.
Niin ja Egyptiläisestähän se on tullut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uuno Utelias kirjoitti:

Me ollaan porukalla kiistelty siitä, että
onko Sinuhe Wallinheimo ihan vanhempien ristimä nimi vai onko sitten tämä loistovahti myöhemmin itse muuttanut nimensä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu