SDP:n ehdokas!

Räkä

Krista Kiuru vaikuttaa nettisivujensa mukaan pelottavalta henkilöltä. Hän myöntää avoimesti ettei ole poistunut maakunnasta kuin opiskellakseen turussa. Sen tason avauksia on ettei maailmaa ole nähty kuin punaisten lasien takaa ja vähän punaiset hiukset edessä.

Ajatukset ovat kauniita, mistä rahat ajatusten toteuttamiseen? Veroja ei voi aina rakastaa etenkin kun talouskasvu alkaa hyytyä ensi vuonna. Entä miten pieni kansanedustaja voi vaikuttaa kauniilla maailmaa syleilevillä ajatuksilla esim.kansainväliseen rikollisuuteen kun ainoana argumenttina on rajoitukset ja kiellot, joita kansainvälinen rikollisuus on erikoistunut kiertämään.

Ehkä jotkin Krista Kiurun kanssasisaret äänestävät häntä mutta hieman maailmaa muuallakin kuin charter-kohteissa nähnyt tietää etteivät ne toimi. Summa Summarum: TÄYSIN TURHA MUIJA!

2

525

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eidemari

      kuitenkin kuin Vuolanne. Joka on pelkkä pyrkyri ja omaan napaan tuijottaja.

    • pelottavia!

      Alle 25 %:n kannatuksella yli 50 %:n vaikutusvalta Suomessa, SAK:n tuella tietenkin. Sosialismi etenee.

      Demareilla olisi oikeesti vaikutusmahdollisuuksia ja valtaa niin paljon että kaikki niiden mainitsemat vääryydet voitaisiin korjata jos vaan itse haluaisivat. Eivätpä vaan ole saaneet muuta kuin omat asiansa kuntoon ja aina on muiden vika jos ei hommat toimi tai jos kansa valittaa. Pelottavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      272
      906
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      46
      700
    3. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      665
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      571
    5. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      52
      554
    6. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      30
      486
    7. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      48
      467
    8. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      459
    9. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      450
    10. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      437
    Aihe