Mitens passaa tiikeri ja jänis??

Rusakki

Ollaan aika hyvä pari ko tapellaan ja rakastetaan rajusti molempia tasaiseen ;) Nooh kaipa se joskus rauhoituu

3

559

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Santtu

      Sitähän se on. Sopivasti molempii... Rakkaus räiskyy ja sitte, kun ei rakkaus niin sodan poikanen. Mutta ei Tiikeri ja Jänis nyt aivan kamallimmat vastakohdat ole. Toisin, kuin Tiikeri ja Lohikäärme, jotka ovat toistensa vastakohdat ja molemmat sitten liian ylpeitä antamaan periksi. Tässä suhteessa molemmat varmasti myöntävät jos ovat väärässä. Eikö vain? Ei ole niin kamalaa asiaa, joka teidän väliin tulis, että se kaiken rikkoo. Luulusin ainakin ;)

      Oikein hyvää jatkoa!

      • Rusakki

        Joo niinhän se on.. Ollaan jo yhdessä koettu yhtä sun toista ja ei ole välejä saanut rikottua saatikka sitten edes rakkaus vastoinkäymisien aikana hävinnyt minnekkään.. ;) Molemmat aika itsepäisiä joten nappiin on vissiinkin tällä kertaa osunut.

        Jatkoja vaan :)


      • tikruliisa
        Rusakki kirjoitti:

        Joo niinhän se on.. Ollaan jo yhdessä koettu yhtä sun toista ja ei ole välejä saanut rikottua saatikka sitten edes rakkaus vastoinkäymisien aikana hävinnyt minnekkään.. ;) Molemmat aika itsepäisiä joten nappiin on vissiinkin tällä kertaa osunut.

        Jatkoja vaan :)

        Monta vuotta yhessä ja hyvin soppii pehmeä jänis tikruun :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      2308
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      131
      1578
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      152
      1573
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1254
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      1251
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1144
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      226
      985
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      926
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      833
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      829
    Aihe