Kauanko?

Miemä

Kauanko teillä on kestänyt canalplussan aukeaminen kanavapaketin oston jälkeen? Montakin päivää?

7

534

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samana päivänä

      Pitää vaan ensin antaa boksin virittää kanavat ja sitten kortti paikalleen ja OIKEIN PÄIN ja sitten laitat boksin Canal kanavalle ja annat olla sen siinä noin tunnin verran, kyllä se siitä sit päivittyy sinä aikana!

      • Miemä

        Sulla kaapelidigiboxi?


      • cnyyvannzn
        Miemä kirjoitti:

        Sulla kaapelidigiboxi?

        tuo kortin valtuutus tulee tod näk alle tunnissa. kuitenkin pahimmillaan tilanteeseen saattaa mennä muutamia tunteja.

        taitaa soneran kaapeli olla ainoa, jossa tuota päiviä odotellaan..

        mulla elisan verkossa muutokset oli päivittynyt aina sen vartin aikana, jonka elisa-kaupasta kotiin kävelin.


      • samana päivänä
        Miemä kirjoitti:

        Sulla kaapelidigiboxi?

        Mä hankin satelliittiboksin kodinkoneliikkeestä ja tein Canal Digital sopimuksen, kanavat aukes samanapäivänä kun laitteen ensin oli käyttöönottanut, kanavat virittänyt jne. Ei ihan siltä istumalta aukee vaan pitää ensin laittaa boksi jollekin kanavalle, vaikka Music TV:lle tai Canal :lle ja odotella että kortti päivittyy.


    • minäminäminä111

      kyllä se heti melkein pitäs olla auki,ne ajaa siellä useasti päivässä läpi kun on uusia ottajia niin samana päivänä kyllä pitäs olla auki.

    • vieraileva tähti

      Me tilattiin Canalilta antenniverkkoon (meillä ei ole kaapeli- tai sateliittiverkkoa) puhelinmyyjältä Canal Total-kanavapaketti ja tänään tuo katselukortti tuli postissa.

      Tein kaiken ohjeiden mukaan eli laitoin kortin korttipaikkaan (oikein päin), sammutin boxista virran viideksi minuutiksi, laitoin virran päälle ja kanavan Disney Channelille. Nyt se on tuossa varmaan kolmisen tuntia ollut eikä vieläkään muka ole katseluoikeutta. Siis aivan älytöntä jos täytyy koko ilta odottaa että saa kanavat näkymään, kun se puhelinmyyjä väitti kaiken olevan sillä selvän, kun vain pukkaan kortin korttipaikkaan, napsautan virran hetkeksi pois ja laitan virran takas päälle. Ei se mistään tuntien odotuksesta puhunut. Alkaa jo nyppiä valmiiksi koko paska, varsinkin kun kattelin että olis voinut Ärrältäkin ostaa tuon kanavapaketin Prepaidina.

      • cnyyvannzn

        ainakin viasatilla asiakaspalvelu pystyy tekemään pikavaltuutuksen jolloin kanavat alkavat näkymään heti. tosin niillä on puhelinautomaattikin johon kortin ja boksin numerot naputtelemalla tuon pikavaltuutuksen saa tehtyä itse.
        katso canalin sivuilta, josko niillä olisi jokin vastaava systeemi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      203
      3253
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      246
      3061
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      206
      2264
    4. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      35
      1912
    5. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      121
      1645
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      215
      1406
    7. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      85
      1124
    8. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      13
      999
    9. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      185
      956
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      115
      952
    Aihe