Luonnottomien viettien omaavat

rikollisia!?

Tuossa aiemmin täällä mainittiin tuosta luonnottaman vietin omaamisesta.
Suomessa oli -70 luvulle saakka rikoslaissa määrätty vankeutta tuollaiselle toiminnalle!
Sosialidemokraattisten ja kommunististen piirien toimesta valtionhallinnossa tehtiin lakiuudistus, jonka mukaan hommat ovatkin ihan OK.
-Nykyäänkin vielä monissa maissa tuollainen on rikoslain alaista ja kalterihäkkiä tulee!

Mielestäni lakien muuttaminen ei poista tuollaista mielisairautta yhteiskunnasta. Päinvastoin kuin nyt on käynyt. Yhteiskunta jopa tukee ja lisää tuollaista luonnottomuutta.
Koskahan esim. koiraan sekaantuminen on yleisesti hyväksyttävää huvia?

ps. En ole uskovainen, vaan normaalijärjellä varustettu veronmaksaja!

6

1154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tytti

      aika vielä tulee. Tätä sairasta menoa kun jatkuu vaan. Valitettavasti.

    • jos

      lapsesi, veljesi tai sisaresi paljastaa olevansa "luonnottoman vietin omaava" , tuomitsetko hänetkin??

      • kyllä tuomitsen

        Tuolainen asia on niin luonnonvastainen asia että
        en voisi sallia sitä missään maapallollamme.


    • tosiasia on

      Pahimmat homovihaajat ovat usein oman homoutensa kieltämisen taakkaa kantavia katkeria ihmisiä.Mun puolesta kaikista kauniista pojista saakin tulla homoja,se parantaa vaan mun tsansseja naismaailmassa.Eikö homoja ole ollut aina?Miksi maapallon väkiluku sitten vaan lisääntyy koko ajan?

    • Onnellinen ihminen

      "Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa". Mitä rikollista tai mielisairasta siinä on, että kaksi aikuista ihmistä rakastavat toisiaan? Sigmund Freudhan totesi aikanaan, että mielenterveyteen kuuluu olennaisena osana RAKASTAMISEN kyky! Millä perusteella heteroseksuaalisuus on normaalia ja homoseksuaalisuus luonnotonta? Homoseksuaalille ihmiselle heteroelämä ei nimittäin tunnu luonnolliselta.

      Itse ajattelen, että kukaan ihminen ei ole 100%:sti hetero, vaikka niin väittäisikin. Jokaisella on elämänsä aikana tunteita myös samaa sukupuolta olevia henkilöitä kohtaan. Toiset ovat seksuaalisuuden jatkumolla enemmän äärilaidassa kuin toiset.

      Jos ihminen on onnellinen oman seksuaalisuutensa suhteen, hänellä ei ole tarvetta arvostella muiden elämää. Homoseksuaaleja haukkuvat ihmiset ovat varmasti onnettomia omassa parisuhteessaan ja seksielämässään. Ihmisethän eivät tunnetusti halua naapurille parempaa kuin itselleen. Ovatko ihmiset kateellisia niille, jotka uskaltavat elää siten kuin tuntevat ja ajattelevat? Homoseksuaalina eläminen vaatii nimittäin suurta rohkeutta tässä yllättävän ahdasmielisessä yhteiskunnassamme!

      Ihmettelen, miksi ihmiselämän moninaisuutta ei voisi nähdä rikkautena? On sääli, jos ihminen elää elämänsä kapeakatseisena sen sijaan, että tutustuisi erilailla ajatteleviin ja eläviin ihmisiin.

      Hyvää talvea kaikille tasapuolisesti!

    • huh huh!

      Kylläpä on taas joku juntti päässy surffaamaan netissä!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe