Kommunistinen punapersepaviaani poisti edellisen viestini koskien kommunistien vaalitappiota
eduskuntavaaleissa 2007, mutta ei se mitään.
Kokoomus ja kepu sekä myös sdp pyörittää tämän maan asioita siis myös tulevaisuudessa.
Marginaalipuolueet edelleen pienenevät, PS ja
RKP saattavat jopa nousta hieman.
Tilannehan on näille apinakerhoille tyly. skp ja
ktp ja vielä stp ilmenevät aivan kuin sairaus karanteenihäkissä eläintarhassa, poissa terveiden yksilöiden joukosta. Heistä ei puhuta enää Suomessa. Kommunistien 0,5-0,8%:n kannatus on yhtä tyhjän paskan kanssa.
SDP:tä(lähes porvaripuoluetta) tarvitaan siinä, että kun he ovat mukana vallanpitäjien joukossa,
eivät nämä kummallisuudet ala rellestämään ja
kokoontumaan kaikenmaailman paskamarsseille punaisine lippuineen. SDP on hyvä "portsari".
No, Suomi on valkoinen porvarillinen rakas maamme
ja saamme jokapäivästä olla kiitollisia eläessämme keskellä maailman parasta hyvinvointia!
Kohti vaaleja 2007
8
1000
Vastaukset 8
- huolestuttaa
Pappaa nämä marginaaliryhmät,painajaisi öihisi,lisäännymme kuin torakat etkä mahda mitään.
- Vepsä
Pappa Manninen jaksaa meitä Kommunisteja vainota, mutta minäpä ja toverit alamme jakamaan Tolppamainoksia , ETTÄ KANSALAISET NÄKEVÄT, ETTÄ ON MUUTAKIN VAIHTOEHTOA, KUIN KAPITALISTISET HUUTAJAT, JOTKA OVAT VIEMÄSSÄ TYÖPAIKAT KÖYHILTÄ JA LEIVÄN TYÖLÄISEN PÖYDÄSTÄ, ELÄKÖÖN SOSIALISMI JA KOMMUNISMI, TOVERIT! KAPITALISTIT KURIIN KOMMUNISTIT HALLITUKSEEN JA EDUSKUNTAAN, ETTÄ PUNALIPPU REPEÄÄ VAHINGOSSA OVEN PIELESSÄ!
- näin teemme
Huolehdimme siitä,että mainoksille varatuilla paikoilla meidän kohtamme ei ole tyhjä. Ulkomainonnassa huomioimme kattavuuden mutta niin,että mainosemme ovat vain sallituilla paikoilla. Jos reikiä jää,kysymme luvan.
Ja sitten se toiseksi tärkein asia. Kun sovimme mainostalkoista sovimme samaan aikaan levittämiemme mainosten pois korjaamisesta. Meidän mainostemme ei sovi olla esillä enää juhannuksena kuten kokoomuksen palkatulla työvoimalla levittämät läpyskät.
Vaalimainostemme repisessä saamme yleensä helposti apua - ennen vaaleja. Täydennyskierrokset ovat paikallaan.
Teimme aikoinaan kaksipuolisia A-mallisia,itsestään seisovia mainostauluja. Joka vaaleissa eräällä yksittäisellä alueella kovalevypohjaiset taulut oli lyöty nyrkillä keskeltä läpi. Muutimme rakennetta,naulasimme pohjan taakse poikittaisriman,jätimme sen sentin verran irti levyn taustasta.Riman keskelle löimme naulan joka tuli kärjestään kiinni mainoksen kovalevyn taustapintaan. Ja kuinkas ollakaan,seuraavissa vaaleissa mainoksiamme ei puhkottu. - T Urpo
Sen todella nähneet mikä on vaihtoehto jos
punikkeja alkaa äänestämään.
Siksi poliittinen vaikutusvaltanne on pienentynyt
jo pienemmäksi kuin Suomen lypsykarjalla.
Teillä kun ei ole mitään vaihtoehtoa josta voisitte
pitää väittelyssä kiinni edes löyhällä todennäköi-
syyden syy ja seuraus todistelulla.
Vaaditte fabriikkeja kansalle ja pääomat tuhlattavaksi valtakunnan käyttömenoihin.
Että tämä on huvittavaa.
No, täytyyhän todella tyhmillekin olla poliittista
vaihtoehtoa.
Tosin alan epäillä että äänestävätkö edes idioo-
tit kommunisteja ja vasureita. - pyörii
T Urpo kirjoitti:
Sen todella nähneet mikä on vaihtoehto jos
punikkeja alkaa äänestämään.
Siksi poliittinen vaikutusvaltanne on pienentynyt
jo pienemmäksi kuin Suomen lypsykarjalla.
Teillä kun ei ole mitään vaihtoehtoa josta voisitte
pitää väittelyssä kiinni edes löyhällä todennäköi-
syyden syy ja seuraus todistelulla.
Vaaditte fabriikkeja kansalle ja pääomat tuhlattavaksi valtakunnan käyttömenoihin.
Että tämä on huvittavaa.
No, täytyyhän todella tyhmillekin olla poliittista
vaihtoehtoa.
Tosin alan epäillä että äänestävätkö edes idioo-
tit kommunisteja ja vasureita.Valtiojohtoisesti paremmin,johdolle aivan sama kuka palkan maksaa,ammattilaiset hoitaa.Ei olla ensimmäisessä vastoinkäymisessä viemässä vehkeitä Kiinaan.Kehitysmaat kuten Kiina tulevat jälkijumassa,kun hyppäävät samalle tasolle kuin täällä ovat polvillaan omissa paskoissaan.
- Toope_Aivonen
toppilan poika, sije se jaksat näemmä elää 1920-luvulla ihan koko ajan!
Wai oletko sinä lopullisesti "aapolaistunut" omassa äärioikeistolaisessa katSONNASSASI. Tai kyseessähän voi olla myös jokin neurologinen vaivakin, kuten dementia tms!?
AAPO
on
TOTEEMI-ELÄIMEMME! - KoMMari
Katsoiko PappaManninen MOT-ohjelman eräänä maanantaina? Se kertoi miten syrjäkylien eläkeläiset ovat heitteille jätettyjä. Onneksi vielä löytyy ihmisiä jotka jaksavat vapaaehtoisesti käydä auttamassa niitä pienituloisia vanhuksia joilla ei ole varaa yksityisiin palveluihin. Eläkkeet eivät kulje käsi kädessä kasvavien elinkustannusten kanssa. Elinkustannukset kasvaa ja eläkkeet, palkat ja ynnä muut jäävät jälkeen.
Jos sinä PappaManninen olet eläkeläinen tai ainakin hyvätuloinen sellainen taidat olla, niin katso peiliin ja mieti mitä on hyvinvointi.
SDP sai aikaan taitetun indeksin ja 5 tai 6 € korotukset eläkkeisiin ovat suorasanaista pilkkausta eläkeläisiä kohtaan. Hyssäläkin oli ihan päästään pyörällä kun sanoi viime vaalien jälkeen että noin 300 € eläkkeiden korotus on tulossa.
Ja se kuka vielä uskaltaa väittää että työttömyyskorvauksella pystyy elämään normaalisti, niin voi haistaa paskan. Joskus töitä ei yksinkertaisesti ole tarjolla. Työvoimatoimisto sanoo "ei oo" ja sit on pakko muuttaa muualle töihin. Esim, Lapissa on tämmösiä tapauksia vaikka kuinka monta.Täällä taas yksi kommunisti keuhkoaa eläkeläisten puolesta - petollinen susi lammasten vaatteissa.
Kommunistit ovat roistoja ja eläkelästen pienien rahojen riistäjiä. Tässä lainaus SKP:n aloitteesta toimeentulon perusturvan takaamiseksi jokaiselle,
http://www.skp.fi/ohjelmat.php?juttu=231
"Rahaa perusturvan uudistamiseen löytyy myös työeläkerahastoista, jotka ovat kasvaneet vajaassa kymmenessä vuodessa 40 miljardista eurosta jo yli 100 miljardiin."
Vai että ollaan vielä eläkelaisten asioilla, ja paskat sanoo Kalle.
/Kalle, joka ei käsitä kommunistien huonoa käsitystä yhteiskunnan ikärakenteesta - pian meillä on ennennäkemätön määrä eläkeläisiä ja kommunistit jakaisivat eläkerahastojen rahat pois jo nyt - vaikuttaa tosi kommunistiselta toiminnalta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591271
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S701233Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei7951Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125916- 109909
- 48796
- 38783
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.41737Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.77702- 51686
- 66685
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66681Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev140653Nyt kaatuu Kuisla
Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee29624- 55595
- 58559
- 95541
- 60504
Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni
Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?21502- 35477