Missä caliperit

tehdään?

En halua mitään perusjapsi tai eurovessaa,joten itävallassa kootut autot ei kiinnosta(kuten vojaakkeri). Tehdäänkö Caliber Usassa? Onko se siis aito jenkki?

8

1970

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tehdään

      bensakoneet yhteistyössä japsien ja korealaisten kanssa dieselit sakujen. Jos haluat auton minkä vain 1 maa on suunnitellut ja tehnyt ilman muiden apua ja yhteistyötä joudut todennäköisesti kävelemään.

    • joka on

      Tehty made in USA ja on aivan eriluokan vehje kuin nää Korea-Japani-Kiina-Euro paska läpyskät jotka ei kestä yhtään mitään. Jenkkien laatukriteerit nimenomaan kestävyyden suhteen on ehdotonta A1 luokkaa. Maa on iso ja huoltoa ei ole joka nurkan takana - siitä se laatu on aikanaan pakolla luotu - kantapään kautta. Ja kilpailu on karsinut huonot ja parhaat ovat jääneet jäljelle.

      • sitten

        USA autot ei myy usa:ssa vaan niiden talous on ihan kuralla japsien ja korealaisten puristuksessa.


      • en ikinä

        ole kuullut! Amerikkalaisetko tekevät laatua!!!


      • voisit
        en ikinä kirjoitti:

        ole kuullut! Amerikkalaisetko tekevät laatua!!!

        ottaa pääs pois perseestä, niin huomaisit kuinka laatua tehdään.


    • Caliberin

      kokoonpanopaikka:Belvidere Illinois USA.

      • mistäpäin?

        Mistähän päin maailmaa ko auton kokoonpanijat tulevat? Liekö meksikolaisia vai kuubalaisia?


      • Calibba
        mistäpäin? kirjoitti:

        Mistähän päin maailmaa ko auton kokoonpanijat tulevat? Liekö meksikolaisia vai kuubalaisia?

        Mitä väliä sillä on onko ne meksikosta vai kanadasta ??? Pääasia on että ne ei ole peruslaiskoja, huolimattomia, työmoraalittomia ammattiliittojen aivopesemiä suomalaisia kasaamassa niitä, se olisi ollut syy miksi en olisi ostanut Caliberia.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe