Autoverokysymyksiin
kantanne
8776
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ooho, hepskeikkaa voihan päivänkakkara :). Itse en edes tiennyt tuolaisista laittomuuksista. Itse kysymykseen en siis osaa vastata mitään. Ehkäpä joku Vihreistä asiasta paremmin tietävä tähänkin vastauksen antaa. Siis omasta mielestäni tuo on tietenkin tuomittavaa.Mutta en siis tiennyt edes tuon olevan EU-Suomessa mahdollista.
Juu, tuo on ihan totta. Vastatkaa nyt joku minäkään en näistä tiedä mitään.
http://www.mtv3.fi/uutiset/arkisto.shtml/arkistot/kotimaa/2007/01/498343
vastaukset kyllä toistaiseksi minulle kelpaa.
Lisää vastauksia....
Kiitos
Autot saastuttaa ja aiheuttaa onnettomuuksia. Autojen määrää pitää vähentää, ja siihen paras keino on nostaa niiden hintaa verotuksella paljon nykyistä korkeammalle. Myös polttoaineiden hintoja tulee nostaa huomattavasti. Kuka edes tarvitsee noita hirvityksiä kun voi kävellä ja pyöräillä? Minä olen aivan hyvin tullut toimeen ilman autoja.
mallinne käy .
tai ekologiset kengät ... hehheh
ota panderoosat esille ja marssi rysseliin vaatimaan autokaupan totalitääristä lopetusta ...heh heh
Perkele ku auto ei edes startaa grammalla kulutus on 20 kiloo sadalla...heh heh ja ruostuu käsiin..heh heh
Uutta ei oo vara suomenhinnoilla hankii ja tuonti on totaalisesti torpattu, jumalaut on siin kukkaispojilla ja tytöil ihmettelemist ...heh heh