Huomasin tuossa, että Ankkuria haukuttiin kovasti ja kyllähän se on ennalta arvattava lehti joka ei valitettavasti tarjoa mitään uutta. En halua olla Ilonpilaaja, mutta Ankkuri menee sieltä mistä aita on matalin.
Minusta tänne mahtuisi ihan hyvin toinenkin ilmaisjakelulehti ja ehkä omat resurssinikin sen mahdollistaisivat.
Pitäisikö Ankkurilla oli kilpailija niinkuin Kotkansilmällä oli aikoinaan Poiju.
Minusta tänne mahtuisi ihan hyvin toinenkin ilmaisjakelulehti ja ehkä omat resurssinikin sen mahdollistaisivat.
Pitäisikö Ankkurilla oli kilpailija niinkuin Kotkansilmällä oli aikoinaan Poiju.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olisi mielenkiintoista keskustella aiheesta jossakin muualla!
kyllä, olisi aika mielenkiintoista tehdä jotain mahdollisimman uutta mikä purisi myös nuorempiinkin lehtenä, eikä vaan sitä yhtä ja samaa arvattavaa materiaalia.
töihin sitten kun alotat!
eiköhän perustajat olis ensimmäiset tekijät, ja tuskin heti ainakaan palkattais ulkopuolisia.
olis aika typerää alkaa ottaa työntekijöitä ilmaisjakelulehteen jos ei tiedä tuleeko mainostajia ym että sivutyönä tollainen olis varmaan ensialkuun... mahdollisimman pitkälle
Valittakaa jostain järkevästä, mutta jättäkää ainainen älytön valitus kaikesta maailman pienimmistä murheista.
että sinne saataisiin ammattilaiset kirjoittamaan juttuja. Amatöörien kirjoittamat surkeat sepustukset voisi jättää pois.