Se on kova paikka, jos tulee kiusatuksi, ja sen lisäksi saa vielä turpaansakkin.
Vain tyhmät kiusaavat toisia ihmisiä
Ei siis kannata olla kusipää
5883
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mua on kiusattu läpi kouluvuodet... nyt napsin masennuslääkkeitä ja istun päivät kotona ku ei pysty edes kaupassa käymään.
Otan osaa...mitäpä tuohon nyt sanoisi...? Maapallolla on paljon paskapäitä. "Kosta" sinä niille ja hoida itsesi kuntoon!
Hakeudu hoitoon, sitä suossitelen sinulekkin, niinkuin sille Osama Bin Ladenille, Algaidan legenraariselle johtajalle.
Se ei ole älykkyydessä/tiedon määrässä, vaan se on todellisuuden tajussa ja kokemuksissa, esimerkiksi oma kohtasesti minua kiusattiin koulussa eli sain turpaani kotimatkoilla, mutta vasta jälkeenpäin kuulin että hänen isänsä oli piessy hänet joka koulupäivä, joten mitenkähän tämä lapsi olisi omannu jonku muun käyttäytymis mallin? itseasiassa kuulin asiasta kun kuulin että hän oli viimein tappanu isänsä ja lähtely pysyvästi vankimielisairaalaan.
Itseäni on kiusattu ainoastaan henkisesti muutaman kerran, veljeäni hyvin paljon sekä henkisesti että fyysisesti peruskoulussa. Lukio jäi kesken huonojen kokemusten takia. Nyt nököttää vanhempien luona, tietokoneella päivät pitkät. Kiusaaminen on vittumaista! Tuskinpa Gerdtkään olisi tehnyt mitä teki, jos ei olis kiusattu, joka vitun pikku nypykästä!
tässä kirjoitukseni lopussa: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=123&conference=4500000000000476&posting=22000000023000624
Voimia kaikille kiusatuille:) Kuskaa silmään niille kusipääkiusaajillenne!