Lasse Lehtinen (60v) aamun hesarissa toivoi ettei lastenlasten tarvitsisi kirota vanhempiaan Naton ulkopuolelle jäämisestä. Onko Lehtinenkin ulkopoliittisessa oppositiossa kokoomuksen tapaan?
Nato-kanta
demareilla
5580
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lehtisen lausunto suomalaisista jotka aina hiihtävät johtajansa perässä on suomalaisia ja kansalaismielipidettä loukkaava. Hänen lausuntonsa on kekkosmaisen holhoava ja kansalaisyhteiskuntaa halveksiva "kyllä minä tiedän paremmin kuin viisi miljoonaa suomalaista".
Eikä mitään uutta. Lukekaa tai vaikka selailkaa kyseisen hemmon suurteos "Euroopan umpisuoli" niin näette kuinka isänmaallisia tunteita hän Suomea kohti tuntee.
On se kumma, että poliitikolla saa olla omia mielipiteitä!
ettei Nato poista uhkaa itärajalta vaan aiheuttaa sen. Tämän takia jäsenyyttä ei kannateta. Palavien ja rähähtävien aineiden kasaaminen tulisijojen lähelle on käänteinen "palovakuutus".
tarkalleen mistä puhuu aivan kuin Lipponenkin.
Demari kasvatuksen saaaneena nuoruuteni päivän- nuorissa viettäneenä ja työväentaloa tukipisteenä pitäneenä. Tästä kaikesta huolimatta äänestän sitä puoluetta joka kannattaa natoa ihan rehellisesti.
On tulossa jännittävät vaalit, uskon että moni suomalainen sisimmässään ajattelee natoa.
L.Lehtinen on edelleen toinen selkeä demari.Näitä selkeitä kannaottojajia on demareissa kaksi. Toinen on Liisa Jaakonsaari.