Uteliaisuuttani kyselen...
Mitä muita keskustelupalstoja seuraatte/kommentoitte kuin tätä 40 :ssaa?
Itse seuraan ainakin vähän seuraavia:
* tiede/tähtitiede
* koti&rakentaminen/useampia sieltä
* urheilu&kuntoilu/juokseminen
Mitä muita keskusteluja seuraatte?
10
831
Vastaukset
Tämä on numero uuno...=))))
Sitten käyn haahuilemassa huuhaalla...=))))- valttia
Tänne eksyin ihka ensimmäistä kertaan. Vasta 41 kun olen:) Minulla on tapana jakaa viisauksia äidit osiossa ja kasvattaa koko kylää... Kommentoin hanakasti myös naisten statukseen liittyviä keskusteluketjuja. Ja olenpa pistänyt näppini myös moneen avo-/avioerosoppaan - puhumattakaan yhteisthuollon ongelmista. Huumoria unohtamatta. Parasta on osata nauraa itselleen.
- buteo
Luontopalstalla tulee käytyä.
Anoppi ja appi palstalta saa tiedot kaameista anopeista.Jotka muuten poikkeuksetta on aina miehen äitejä.
Jos mulla on tylsää niin äkkiseltään voin käydä metsästys palstalla,siellä kun joku sanoo sanan susi niin porukalla vaahto suupielistä kuohuu ja tyrät rytisee.
Pitää käydä tuolla tähtitieteen puolella,siitä oon kiinnostunut.
Minä en oo netin suurkuluttaja joten en jaksa hirveästi tutustua kaikkiin palstoihin. - DoeJohn
pääasiassa, mutta myös:
- autot puolta, jos tulee kysyttävää vanhan kotteroni fiksausvinkkeihin
- tietotekniikka puolta, jonne en kovinkaan paljoa jaksa kommentoida, kun se maistuu liikaa oikealle työlle. Tätähän minä, 40
ja myös moottoripyöräily palstaa.
Niin ja autot ja liikenne palstaa tietenkin, siellä tulee myös viisasteltua eniten.
Satunnaisesti myös:
-kemia
-fysiikka
-ateismi
-tähtitiede
-Tunnustan, eksyn joskus myös tuonne seksi juttuihin- blackwomans
Joskus noita mp juttuja tulee seurailtua,harvoin tosin kommentoitua niihin.
Seurailen myös kauneus ja terveys keskusteluja,kuitenkaan itse niihin en kommentteja heittele.
Katselen myös matkailu keskusteluja. - tuffe
Olen työntänyt nokkani vähän joka puolelle; kaffi, galluppi, huuhaa, ero, suhteet, naisten logiikka, miestenkin kävin etsimässä ;) kissa, lasten kasvatus, lenkki.. lista jatkuu.. Karavaanareissakin kävin ja sain aikaiseksi melkein mellakan :/
Kaikissa olen käyttänyt vain tätä yhtä ja samaa nikkiä.- Kilroy4
hyvä, hyvä! "mellakan aikaiseksi" Helppo uskoa, kun muistaa sun terävän "kielesi"
Hauskaa jatkoa, olet mainio pakkaus! :)
- demi.moore
oon käynyt joskus seksi palstaa lukemassa... ;)
- painopiste
- matkailu
- seksi / leikit&fetissit
- talous&raha
- työpaikat / ammattiliitot, palkat, potkut ja työttömyys, työ ottaa päähän, työ ulkomailla, työttömyysturva.
- urheilu&kuntoilu / kuntoilu, voimailu
soneraplaza ym.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2151429- 961276
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan31077Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171046Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9928Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86900Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.59838- 32830
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37768Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44754