Kertokaa syy siihen...
Miksi Kotkalaiset on niin juntteja?
Nimetön
251350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ainainen sellutehtaan haju, harhaluulo että Karhula on kaukana ja se että kaikki on toistensa serkkuja, synnytään;asutaan ja kuollaan samassa kaupunginosassa. Soppaan kun laittaa sen että koko kylä on duunarikaupunki ja kunnanjohtaja ampuu rahaa taivaaseen, niin noh... sitä kun sais pulloon niin se olis kotkalainen essanssi.
Aijoo, ja purkin kylkeen vielä "valittakaa joka vitun asiasta"
MIKSI KOUVOLALAISET ON NIIN JUNTTEJA!?!
KERTOKAA SYY SIIHEN!!!
Koska osa kotkalaisista halus nähdä maailmaa ja muutti Kouvolaan
hehee...
mie kun oon juntti niin mie oon juntti....perkele
Oon kyl huomannu ihan saman. Näin lähellä sivistystä kaupunki kuitenkin sijaitsee ja porukka on kuin perähikiällä. Mutta ulkopaikka kuntalaisena voin todeta, että Kotkaan kun muuttaa niin kyllä täytyy joku tuntea,muuten jää yksin. On meinaan niin sisäänlämpiävää porukkaa että huh! Mutta menkääs karkkariin tai karhulaan kauppaan niin näette kun maalaiset tulee tuulipuvussa kauppaan, eipä tarvinnut joulun aikaan Pasaatia pidemmälle mennä maalaista katsomaan.
Kotkalaiset eivät ole juntteja. Kotkaan on muuttanut juntteja jotka ärsyttävät paikallisia. Kotkalaisilla tuttuja Helsinki ja Tampere.
Siksi ku niin paljon persuja
Satavarmasti junttiuuden aiheuttaa Sunilan haju! Kotkansaaressa asuvat ovat kaikki juntteja. Junttiuudesta ovat päässeet irti kaikki rippikoulun jälkeen poismuuttaneet. Ne normaalit ihmiset jotka sikahalpojen asuntojen takia muuttavat Kotkaan, muuttuvat hajun takia junteiksi muutamassa viikossa. Tämä on faktaa ja VVT:n tutkima oireilu.
Tuzshkin syytä siihen on yksi selitteisesti olemassakaan.
Mutta ainakin vieroitus oireet esiintyvät tällaisiilla sonta saiteilla:)
Olemme mitä olemme:) Jos ei käy niin , POISTUKAA!!!
Etenkin punikit!!! PERKELE!!!
Juntit ovat niitä Savosta tulleita ja niiden jälkeläisiä.
On niitä tullu Miehikkälästäkin. Ei kaikki juntit ole savosta asti.
Ainoastaan kotkalainen yrittää vierittää oman junttiutensa savolaisten piikkiin.
no v...u,myö vaan ollaan,antakaa meijän olla.
Miä oon Kotkast.
Kuka sanoo kotkalaisia junteiksi, ei ole vielä junttia nähnytkään..
Umpikommareitahan myö ollaan! T.joona
kysyy Haminan JUNTTI.
En ole kotkalainen mutta varmaan sama pätee kaikkialle. Kysymys lienee itsestäsi, omasta sivistyksestäsi ja seurasta jossa liikut. Ei muusta.
Myykö kotkan hullumuija taas persettään?
Ainakin kiertelee tonkimassa taloyhtiöiden roskiksia ja tekee niistä valituksia. Ei voi juntimpi olla enää edes kotkalainen kuin hullumuija.
Kotkassa on iät ja ajat ollut sisäänlämpiävää porukkaa. Harmi, kun olen Kotkan saaressa elänyt lapsuuden ja nuoruuden. Olin muutamia vuosia töiden takia poissa Kotkasta. Takaisin muutin, mutta kyllä ihmiset ei ole muuttunut yhtään fiksummaksi. Epärehellisiä ihmisiä on yllättävän paljon. Kotkalaisissa on todella paha piirre. Hirvittävä kateus ja selän takana ystävistä pahan puhuminen. Minua pidättelee työhomma vielä noin pari vuotta Kotkassa. Vaihdan paikkakuntaa, vaikka on mahdollista jatkaa nykyisessä pestissä. Tulen joskus kesäisin ihastelemaan Kotkan kauniita puistoja. Kotkassa on paljon myös narkkareita. Pasaatin edustalla torin puolella kauppa käy
Otsolan narsu narsuilee taas.
Kotkalaiset eivät ole juntteja. Kotkaan muuttanut juntteja jotka heittäytyneet työttömiksi ja käyttävät huumeita. Muuttaneet kun saaneet vuokra-asunnot vielä kun oli sosiaalitmsto. Eivät pääse muuttamaan pois Kotkasta. Eivät saa asuntoa muualta,muuttoapua. Pilaavat Kotkan maineen.
Tarkoitit varmaankin Pyhtään ongelmajätteitä?