Jukkapalmun lehdet

Ostin jukkapalmun marraskuussa.. Palmu matkusti autossa noin 200 km, mutta mielestäni se ei saanut kylmää.. Kotona kuitenkin alusta asti alkoi alimmat lehdet kuivumaan ja kellastumaan.. Mistähän johtuu? Osaako joku sanoa.. Entä saako ne lehdet vaan nyppiä pois? Ne on koska aika ruman näköiset..
2217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Alimpien lehtien kellastuminen kuuluu asiaan ja on ihan normaalia jossainmäärin-jos se kellastuttaa niitä paljonkin, niin sitten en osaa sanoa... Tähän mennessä kellastuneet voit hyvin leikata pois.

Äänestä
  • joo..tuo kuuluu ihan asiaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joonpi kirjoitti:

Ostin jukkapalmun marraskuussa.. Palmu matkusti autossa noin 200 km, mutta mielestäni se ei saanut kylmää.. Kotona kuitenkin alusta asti alkoi alimmat lehdet kuivumaan ja kellastumaan.. Mistähän johtuu? Osaako joku sanoa.. Entä saako ne lehdet vaan nyppiä pois? Ne on koska aika ruman näköiset..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu