Hyvä Senioripuolue !!!

tätä aikaa

Täältähän löyty hyvä puolue. Puolue mitä olen ihmetellyt, miksi sitä ei ole perustettu. Nyt näköjään on !

Tämä on hyvä kaikille seniori-ikäisille.

Hyvä vaihtoehtopuolue!!!

4

755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jostainhan

      se on aloitettava eläkeläisten etuja ajamaan.

    • Itsenäinen Suomi!

      Tammikuu vuosi 2007!

      635 kertaa luettu ja vain kaksi uskaltaa kommentoida.

      Tänään marraskuussa vuonna 2014 juttelin eläkeläisrouvan kanssa.

      Hän valitti miten maassamme voidaan huonosti ja pahemmaksi menee. Sanoin, että lähdetään parrikaadeille osoittamaan mieltä. " Ei sitä uskalla, vievät vielä sen pienen eläkkeenkin."

      Lampaiden valtakunta! Meidät on opetettu alistumaan.

    • anja koivistoinen

      Laman maksajina lapset, nuoret ja vanhukset!

      Kuilu rikkaiden ja köyhien välillä syvenee.

      Tulojen kasvu Suomessa on ollut hyvin vähäistä alemmissa tuloryhmissä jo vuodesta 1995 lähtien.

      Vanhuspalvelulaki on ollut voimassa vasta runsaan vuoden , mutta lakiin puuhataan jo muutosesitystä. Muutoksella pyritään 300 miljoonan euron säästöihin vuoteen 2017 mennessä.
      Laitoshoidosta tinkiminen heikentää vanhusten ympärivuorokautista hoidon tarvetta. Kotihoidon tarve kasvaa. Onko siihen riittävät resussit?

      Omasta kodista ei saa tulla vanhukselle vankilaa.

    • eläkeläinen

      Hollannissa eläkeläispuolue menestyy!

      Uusi 50 Plus- puolue on saanut 12 000 jäsentä ja kansanedustajia.

      Se tapahtui kassajonossa. John odotti vuoroaan ja hänen edellään vanha nainen yritti ostaa leipää. Nainen laskeskeli kämmenellään kolikoita. Hänellä ei ollut niitä tarpeeksi ja myyjä laitoin leivän pois. John tarjoutui maksamaan leivän. Eläkeläisrouva oli äärettömän kiitollinen ja hän kertoi elävänsä pienellä vanhuuseläkkeellä, joka ei aina riittänyt koko kuukautta.

      Eläkeläispuolueita on muutamassa muussakin Euroopan maassa, mutta ne eivät ole keränneet tiettävästi missään valtavaa suosioita.
      Ei niin. Vaikka sillä olisi Suomessakin mahdollisuus suurimpien puolueiden joukkoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6215
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5318
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3555
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3410
    Aihe