Ego on iso, vaikka yritänkin sitä peitellä. Kärsimättömyys lepää päivässä, joskus jopa kaupan jonossa. Mä haluisin olla enemmän Maj Karman iso mies pohjoisesta, vaikka todellisuudessa olen enemmän Stone Sour tyyppinen koheltaja.
En todellakaan ole ollut iskemis hommissa varmaankaan kolmeen vuoteen ja nyt on bänkseistä kulunut sen verran, että uutta kaipaisi rinnalle hehkumaan ja syttymään, muttei palamaan. Naiset tuntuu olevan tosi pitkä veteisiä alun suhteen. Pitääkö tässä käydä pameja pummaamassa lekurista, vai mikä toimis hyvin luonteen heikkouteen?
Mulle on vaan jotenkin luontaista elää nopeasti ja lujaa. Tosin myös pienet kauniit asiat on lähellä sydäntä. Tosi ristiriitaista, mut kai se tasapaino elämän kultaiselta keskitieltä vielä löytyy. Tuntuu, että tunteita ei enää arvosteta. Tunteiden peittämistä tunnutaan pidettävän hyveenä. Tosin itse pidän enemmän tunteista, kuin järjestä. Parasvaihtoehto on tunnejärki kait.
-Leijona-M-)
Mikä lääkkeeksi
Nimetön
1
413
Vastaukset
- Tuzze
asu siellä torremolinoksessa, sun sydän on lämmin
ja hyvä, usko vaaan siihen.kurottaudu ja kohottaudu ns. korkeimpiin olotiloihin, moi mä oon ville, moi mä oon pasi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 635164
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai574617Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234569Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3381897- 851513
- 921484
- 2351370
- 3201083
- 200961
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51893