Mikä lääkkeeksi

Nimetön

Ego on iso, vaikka yritänkin sitä peitellä. Kärsimättömyys lepää päivässä, joskus jopa kaupan jonossa. Mä haluisin olla enemmän Maj Karman iso mies pohjoisesta, vaikka todellisuudessa olen enemmän Stone Sour tyyppinen koheltaja.

En todellakaan ole ollut iskemis hommissa varmaankaan kolmeen vuoteen ja nyt on bänkseistä kulunut sen verran, että uutta kaipaisi rinnalle hehkumaan ja syttymään, muttei palamaan. Naiset tuntuu olevan tosi pitkä veteisiä alun suhteen. Pitääkö tässä käydä pameja pummaamassa lekurista, vai mikä toimis hyvin luonteen heikkouteen?

Mulle on vaan jotenkin luontaista elää nopeasti ja lujaa. Tosin myös pienet kauniit asiat on lähellä sydäntä. Tosi ristiriitaista, mut kai se tasapaino elämän kultaiselta keskitieltä vielä löytyy. Tuntuu, että tunteita ei enää arvosteta. Tunteiden peittämistä tunnutaan pidettävän hyveenä. Tosin itse pidän enemmän tunteista, kuin järjestä. Parasvaihtoehto on tunnejärki kait.

-Leijona-M-)

1

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuzze

      asu siellä torremolinoksessa, sun sydän on lämmin
      ja hyvä, usko vaaan siihen.kurottaudu ja kohottaudu ns. korkeimpiin olotiloihin, moi mä oon ville, moi mä oon pasi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      247
      14099
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      60
      7187
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      199
      6872
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      26
      4776
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      102
      4756
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4667
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      76
      4361
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4122
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3911
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      93
      3711
    Aihe