kysymys

tietokone

kuinka saan kopioitua windous:in tietokoneelleni
kun se puuttuu siitä? Tiedoista kiitollinen

4

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cczcc

      1.irroita kiintolevy koneesta.
      2.mene jonkun luo jolla on tietokone.
      3.laita kiintolevy koneeseen.
      4.laita windowslevy cd asemaan
      5.kopioi winlevy kiintolevylle.
      6.irroita kiintolevy ja mene kotiin.
      7.laita kiintoley koneeseen kiinni.
      8.käynnistä tietokone ja kas, asennus alkaa ja et enää tarvi tuota win asennuslevyä.
      9.Jos tarvii laittaa koneelle win-lisäosia tai ajureita,kaikki on valmiiksi kiintolevyllä,ei tarvi koneen kysellä tuota asennusromppua.

      • ja..

        lehmät lentää


      • se onnistua
        ja.. kirjoitti:

        lehmät lentää

        noinkin. Tokkasin kerran vahingossa kovalevyn toiseen koneeseen, kuin missä se oli asennettu. Käynnistäessä tuli tuiki tiheään ilmoituksia että se ja se komponentti on muuttunut ja haluanko windowsin muuttavan ne oikeiksi. No kun kämmi oli tapahtunut, niin vastasin kaikkiin "kyllä". Kappas vaan se käyttis on siitä pitäen toiminut tossa "väärässä" koneessa.


      • klm80
        se onnistua kirjoitti:

        noinkin. Tokkasin kerran vahingossa kovalevyn toiseen koneeseen, kuin missä se oli asennettu. Käynnistäessä tuli tuiki tiheään ilmoituksia että se ja se komponentti on muuttunut ja haluanko windowsin muuttavan ne oikeiksi. No kun kämmi oli tapahtunut, niin vastasin kaikkiin "kyllä". Kappas vaan se käyttis on siitä pitäen toiminut tossa "väärässä" koneessa.

        Uusia tietokoneita on myyty ennenkin siten että käyttislevy on kopioituna kiintolevylle ja kun ostaja menee laitteen kanssa kotiin ja käynnistää tietokoneen niin käyttöjärjestelmän asennus alkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5534
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      195
      3557
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2368
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2365
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1158
    6. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1038
    7. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      62
      1017
    8. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1002
    9. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      81
      961
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      955
    Aihe