kysymys

tietokone

kuinka saan kopioitua windous:in tietokoneelleni
kun se puuttuu siitä? Tiedoista kiitollinen

4

483

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cczcc

      1.irroita kiintolevy koneesta.
      2.mene jonkun luo jolla on tietokone.
      3.laita kiintolevy koneeseen.
      4.laita windowslevy cd asemaan
      5.kopioi winlevy kiintolevylle.
      6.irroita kiintolevy ja mene kotiin.
      7.laita kiintoley koneeseen kiinni.
      8.käynnistä tietokone ja kas, asennus alkaa ja et enää tarvi tuota win asennuslevyä.
      9.Jos tarvii laittaa koneelle win-lisäosia tai ajureita,kaikki on valmiiksi kiintolevyllä,ei tarvi koneen kysellä tuota asennusromppua.

      • ja..

        lehmät lentää


      • se onnistua
        ja.. kirjoitti:

        lehmät lentää

        noinkin. Tokkasin kerran vahingossa kovalevyn toiseen koneeseen, kuin missä se oli asennettu. Käynnistäessä tuli tuiki tiheään ilmoituksia että se ja se komponentti on muuttunut ja haluanko windowsin muuttavan ne oikeiksi. No kun kämmi oli tapahtunut, niin vastasin kaikkiin "kyllä". Kappas vaan se käyttis on siitä pitäen toiminut tossa "väärässä" koneessa.


      • klm80
        se onnistua kirjoitti:

        noinkin. Tokkasin kerran vahingossa kovalevyn toiseen koneeseen, kuin missä se oli asennettu. Käynnistäessä tuli tuiki tiheään ilmoituksia että se ja se komponentti on muuttunut ja haluanko windowsin muuttavan ne oikeiksi. No kun kämmi oli tapahtunut, niin vastasin kaikkiin "kyllä". Kappas vaan se käyttis on siitä pitäen toiminut tossa "väärässä" koneessa.

        Uusia tietokoneita on myyty ennenkin siten että käyttislevy on kopioituna kiintolevylle ja kun ostaja menee laitteen kanssa kotiin ja käynnistää tietokoneen niin käyttöjärjestelmän asennus alkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      69
      3028
    2. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      364
      1129
    3. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      65
      795
    4. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      32
      739
    5. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      263
      646
    6. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      139
      586
    7. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      569
    8. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      31
      538
    9. Sysmä tarvitsee päätöksiä

      Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen
      Sysmä
      17
      515
    10. Älä katoa elämästäni

      Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan
      Ikävä
      29
      489
    Aihe