Millainen on näissä

merkeissä syntynyt?

Aurinko neitsyessä, skorpioni nousevana merkkinä ja kuu oinaassa. Kuinka paljon nuo nousu- ja kuumerkit vaikuttavat? Itse koen olevani äärimmäisen ristiriitainen ja hankala ihminen.

5

1115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joonia

      Minullakin on aurinko neitsyessä ja noususkorpioni. Kuu kaloissa. Millä tavoin hankala koet olevasi? Kertoisitko tarkemmin?

      • kirjoittaja

        En oikein osaa selittää..Ristiriitainen kai lähinnä. Toisaalta haluan pitää kaiken aina kontrollissa ja toisaalta jos hellitän niin kontrolli katoaa täysin. Kaikki on aina joko-tai. Saatan muuttaa mielipiteeni hetkessä päinvastaiseksi jos jokin asia ei suju. Olen tosi mukava ja helppo niin kauan kunnes joku tekee jotain väärin, loukkaannun helposti ja hetkessä tunteeni voivat vaihtua täysin ja anteeksi on todella vaikea antaa, riippuen tapauksesta tietysti ja unohda en koskaan. Minusta nuo merkit ovat ainakin hankalassa maineessa ja tuntuu että niiden yhdistelmä näin on vielä vaikeampi.. Tuollaisia asioita mitkä tekevät välillä ihmissuhteista vaikeita.


    • on..

      siis muitakin, jotka tuntevat olonsa "oudoksi".
      Itse olen aurinko neitsyt, nouseva skorpioni ja kuu leijonassa. Hitto, että elämä on vaikeaa, itseään ei ymmärrä, eikä muut ymmärrä minua!

      • Cryz(NeitsytN)

        Meitä on näköjään muitakin "vaikeita" tapauksia.
        Itse olen nousevalta merkiltäni Skorpioni ja Muuten neitsyt, lisäksi olen vielä kuumerkiltäni Skorpioni joka tekee vielä hankalampaa kaikesta:(((

        olen myös vaikea ja toisten on vaikea ymmärtää ailahtelevaisuuttani:DDD *heh*


    • Cryz(NeitsytN)

      Meitä on näköjään muitakin "vaikeita" tapauksia.
      Itse olen nousevalta merkiltäni Skorpioni ja Muuten neitsyt, lisäksi olen vielä kuumerkiltäni Skorpioni joka tekee vielä hankalampaa kaikesta:(((

      olen myös vaikea ja toisten on vaikea ymmärtää ailahtelevaisuuttani:DDD *heh*

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11233
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2222
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1619
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe